tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Jim Carrey, foto:tasr/ap

Jim Carrey neželanou osobou? Rusko zakázalo hollywoodskemu hercovi vstup do krajiny!

Rusko v pondelok ohlásilo, že zakazuje vstup do krajiny sto kanadským občanom vrátane známych osobností, akými sú herec Jim Carrey, spisovateľka Margaret Atwoodová či viacerí novinári. Moskva tak reaguje na najnovšie sankcie Ottawy týkajúce sa 23 Rusov vrátane policajtov, prokurátorov, sudcov a väzenských predstaviteľov.

Rusko zakázalo vstup do krajiny 100 Kanaďanom 

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že zakázalo vstup 100 ľuďom „priamo sa podieľajúcim na vytváraní agresívnej protiruskej politiky“. Sú medzi nimi niekoľkí Kanaďania ukrajinského pôvodu a tiež niekoľkí žurnalisti štátnej vysielacej spoločnosti CBC.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 2. Vladimir Putin
 3. Ukrajina vojak
 4. Minster zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
 5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 6. Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres.
 7. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
 8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára ukrajinským vojakom poèas návštevy v Chersone v pondelok 14. novembra 2022.
 9. Valerij Zalužnyj.
 10. Pohraničná zóna hraničná tabuľa informačná ukrajina
 11. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.

Najnovšie kanadské sankcie sa zameriavajú na 23 ruských občanov, ktorí sú „zapojení do hrubého a systematického porušovania ľudských práv lídrov ruskej opozície“, uviedol v pondelok úrad kanadského premiéra Justina Trudeaua.

Sú medzi nimi agenti ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) obvinení z účasti na otrave opozičného vodcu Alexeja Navaľného. Ďalší sú údajne zapletení do aprílového uväznenia opozičného aktivistu Vladimira Kara-Murzu, ktorý je v Rusku vyhlásený za takzvaného zahraničného agenta a je obvinený okrem iného aj z vlastizrady.  

Od začiatku invázie na Ukrajinu uvalila Kanada sankcie na vyše 1400 jednotlivcov a subjektov v Rusku, na Ukrajine a v Bielorusku

Kanada v pondelok tiež oznámila, že Ukrajine poskytne ďalšiu vojenskú pomoc vo výške 500 miliónov dolárov (483 miliónov eur), ktorá bude určená na vojenskú, výzvednú a komunikačnú techniku, palivo a zdravotnícky materiál.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jim Carrey neželanou osobou? Rusko zakázalo hollywoodskemu hercovi vstup do krajiny!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku