eReport.sk
V Lidli útočil muž so sekerou
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Mladistvý, ktorý mal pripravovať útok sekerou, odmietol dohodu. V čase spáchania skutku bol nepríčetný

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) i mladistvý Alex P., ktorý mal pripravovať útok sekerou na viacerých spolužiakov a pedagógov základnej školy v obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica, odmietli konanie o dohode o vine a treste. Navrhujú nariadenie hlavného pojednávania. Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodne o ďalšom postupe na stredajšom verejnom zasadnutí po krátkej prestávke.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pokúšame sa o jadrový holokaust
  2. Nezostalo nám nič
  3. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová na snímke z videa.
  4. Nedodržala zákonnú lehotu

Obžaloba bola podaná pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy. Toho sa mal mladistvý dopustiť tak, že si do školy priniesol sekeru.

Ktorou chcel usmrtiť spolužiakov a niektorých pedagógov. Spáchaniu skutku mal počas prestávky medzi vyučovacími hodinami zabrániť zásah pedagogičky.

Ignorujú práva poškodených?

Senát ŠTS nariadil na stredu verejné zasadnutie z dôvodu predbežného prejednania podanej obžaloby. Predseda senátu Miroslav Mazúch uviedol, že v prípravnom konaní boli ignorované práva poškodených, ktorí neboli upovedomení o realizovaných úkonoch.

Nedostatky obžaloby

Obžaloba podľa predsedu senátu nespĺňala ani niektoré povinné náležitosti. „V opísanom skutku musia byť uvedené skutočnosti tak, aby bolo odôvodnené použitie určitej trestnej sadzby,“ podotkol s tým, že súd tieto nedostatky napravil.

Bol nepríčetný?

Podľa znalcov mal Alex P. konať v stave tzv. zmenšenej príčetnosti. „U obžalovaného mladistvého boli v čase skutku znížené ovládacie schopnosti, a to v podstatnej miere,“ sprostredkoval Mazúch závery znaleckého dokazovania. 

„Ak bude nariadené hlavné pojednávanie, predpokladám vyhlásenie o vine obvineného,“ povedal právny zástupca mladistvého Ivan Čurilla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladistvý, ktorý mal pripravovať útok sekerou, odmietol dohodu. V čase spáchania skutku bol nepríčetný

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php