eReport.sk
Na hraniciach medzi Slovenskom a Chorvátskom a Slovinskom.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/andrej safaric

Ministri vnútra krajín EÚ rozhodli: Chorvátsko vstupuje do Schengenu!

AKTUALIZOVANÉ Ministri vnútra členských krajín Európskej únie vo štvrtok na zasadnutí v Bruseli rozhodli o prijatí Chorvátska do schengenského priestoru od 1. januára 2023. Informuje o tom TASR na základe oznámenia českého predsedníctva v Rade EÚ na sociálnej sieti Twitter.

Rozhodnutie bolo prijaté v rámci zasadnutia Rady EÚ pre vnútorné záležitosti a spravodlivosť v Bruseli. Informáciu už potvrdili aj predstavitelia chorvátskeho stáleho zastúpenia pri EÚ.

„Bol urobený posledný krok! Rozhodnutie Rady EÚ bolo prijaté. Teraz je oficiálne potvrdené, že Chorvátsko vstúpi do schengenského priestoru 1. januára 2023,“ uviedlo Stále zastúpenie Chorvátska pri EÚ na svojom účte na Twitteri.

České predsedníctvo v Rade EÚ, ktoré vyvinulo značné diplomatické úsilie, aby sa schengenská zóna rozrástla okrem Chorvátska aj o Rumunsko a Bulharsko, oznámilo, že Schengen sa po prvý raz za posledné desaťročie rozširuje vďaka jeho aktivitám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Uvrhli štát do krízy?
  2. roman mikulec porušil zákon
  3. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla
  4. Hamran chce hodnosť i vyšší plat

Chorvátsko sa tak stane 27. členom schengenského priestoru, zóny bez kontrol na vnútorných hraniciach, v rámci ktorej môže voľne cestovať viac ako 400 miliónov Európanov. Rumunsko a Bulharsko boli predmetom separátneho hlasovania Rady ministrov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministri vnútra krajín EÚ rozhodli: Chorvátsko vstupuje do Schengenu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti