eReport.sk
Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SSD). FOTO TASR - Martin Baumann

Ministerstvo spravodlivosti sa ohradilo voči článku v denníku SME: Odmietame účelové manipulácie!


V slovenských denníkoch naklonených vládnej opozícii vychádzajú aj informácie, ktoré sú účelové, ba až nepravdivé. Cieľ je jasný, zdiskreditovať členov súčasnej koalície pred očami Slovákov a napomôcť tak opozícii naplniť svoj cieľ – zvrhnúť vládu, ktorú si vybrali ľudia v predčasných parlamentných voľbách. A na tento účel je predsa vhodné čokoľvek. Aj manipulovať s informáciami.

Autor verejne konšpiroval

Minister spravodlivosti Slovenskej republiky odmieta zaťahovanie jeho osoby do konšpiračných spojení, ktorých jediným cieľom je atakovať predložený návrh moderných trestných kódexov. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti SR Lucia Hurajtová. Denník SME zverejnil 6. februára 2024 článok pod názvom „Susko založil firmu, ktorú neskôr využíval Kočner. Odovzdal ju Štefanovi Aghovi“. V predmetnom texte autor P. Kováč účelovo spája osobu ministra spravodlivosti SR Borisa Suska s odsúdenými podnikateľmi, s ktorými nemá a nikdy nemal žiadny vzťah. Tí sa stali majiteľmi obchodnej spoločnosti až potom, čo z nej B. Susko pred takmer tridsiatimi rokmi odišiel. Píše sa v stanovisku rezortu spravodlivosti.

Autor P. Kováč účelovo spája osobu ministra spravodlivosti SR Borisa Suska s odsúdenými podnikateľmi, s ktorými nemá a nikdy nemal žiadny vzťah.

Stanovisko Ministerstva spravodlivosti SR

„Autor vo svojom článku však na základe nesprávnej interpretácie faktov naznačuje, že jednotlivé osoby sa museli poznať, keď v rozpore s poskytnutým stanoviskom uvádza: „Nie je jasné, či sa trojica pri výmene aj fyzicky stretla, no vzhľadom na ich funkcie by to nebolo prekvapivé.“ Autor sa pritom vôbec nepýtal, či sa minister s menovanými osobami pri prevode stretol. Napriek tomu si dovolil o tejto skutočnosti verejne konšpirovať. Faktom ale je, že sa nestretli,“ konštatuje sa ďalej s tým, že minister spravodlivosti Slovenskej republiky Boris Susko pôsobil v spomínanej spoločnosti od 2. marca 1998 do 8. júna 1999 ako predseda predstavenstva s tým, že nevlastnil žiadny obchodný podiel.

Bola to hrubá manipulácia

„Po predaji spoločnosti tretej osobe na základe rozhodnutia akcionárov nemal žiadny vplyv ani dosah na jej podnikateľskú činnosť. Ani táto skutočnosť nezabránila autorovi, aby verejnosti podsúval svoje domnienky, keď v texte opakovane uvádza, že daná spoločnosť bola neskôr využívaná novými vlastníkmi na páchanie ekonomickej trestnej činnosti. Účelovo však zabúda dodávať, že takmer dvadsať rokov po odchode Borisa Suska z nej,“ uvádza sa ďalej. Ministerstvo spravodlivosti SR teda odmieta účelové manipulácie denníka SME a opakovane vyzýva predstaviteľov médií, aby nezneužívali svoje postavenie na prezentovanie nepravdivých skutočností.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD)

„Veľmi dobre si uvedomujeme právo občanov na informácie a vo všeobecnosti nespochybňujeme úlohu médií v demokratickej spoločnosti, ale takéto hrubé manipulácie nemajú miesto vo verejnom priestore a očakávame, že sa nimi budú zaoberať patričné inštitúcie. Aj podobné ľahko vyvrátiteľné lži majú totiž za následok, že médiám na Slovensku dôveruje čoraz menej ľudí, aktuálne podľa prieskumov približne len tretina opýtaných,“ píše sa na záver stanoviska ministerstva spravodlivosti, ktoré reagovalo na článok z denníka SME.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo spravodlivosti sa ohradilo voči článku v denníku SME: Odmietame účelové manipulácie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: