eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
Minister vnútra Roman Mikulec Foto: tasr

Mikulec ide na koberec. Šipoš od neho očakáva jasné a pravdivé vysvetlenie

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš očakáva od ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) jasné, transparentné a pravdivé vysvetlenie situácie v súvislosti s firmami, ktoré majú zabezpečovať pomoc pri utečeneckej kríze. Na otázku, či si vie predstaviť jeho výmenu, odpovedal, že počká na ohlásenú tlačovú konferenciu a vysvetlenie situácie.

„Všetky veci musí minister vysvetliť. Na druhej strane chápem, že ak vám horí dom, máte utečeneckú krízu, chodí cez hranice 15.000 až 20.000 ľudí dennodenne a nevie to zabezpečiť personál, ktorý tam je, nie je čas robiť súťaže, trojmesačné verejné obstarávania a čakať,“ povedal Šipoš. Vie pochopiť, ak sa minister snažil vybrať ľudí, ktorým dôveruje a o ktorých vie, že situáciu zvládnu. „Na druhej strane to musí byť jasne, transparentne vysvetlené,“ podčiarkol s tým, že verejnosť musí dostať odpovede. Na otázku o výmene Mikulca odpovedal, že verí v záujem ministra konať s najlepším vedomím a svedomím s cieľom zvládnutia utečeneckej krízy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Najprv kresťan dnes liberál!
  2. Roman Mikulec (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k návrhu na jeho odvolanie z funkcie 18. februára 2022 v Bratislave.
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky na centrále Hlasu-SD.
  4. Eduard Heger mieša guláš počas návštevy humanitárneho centra na pomoc utečencom z Ukrajiny v Košiciach 12. marca 2022.
  5. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.

Mikulca chce odvolávať opozičný Smer-SD. Kritizuje ho za to, že riadenie krízy zveril súkromným firmám, ktoré majú byť blízke hnutiu OĽANO a zazmluvnené boli priamym zadaním bez transparentného verejného obstarávania. Opozícia tvrdí, že Mikulec sa zbavuje zodpovednosti za krízu, hoci mal dostatočný čas na prípravu a koordináciu s ostatnými členmi vlády či samosprávami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec ide na koberec. Šipoš od neho očakáva jasné a pravdivé vysvetlenie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre