eReport.sk
Najprv kresťan dnes liberál!
Alojz Hlina. Foto: tasr

Hlina kritizuje vládu za riešenie Ukrajiny: Matovič a Mikulec sú blázniví manažéri so šialeným riadením

Bývalý predseda KDH Alojz Hlina, ktorý momentálne spolu s exministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom pôsobí v platforme Dobrá voľba – Umiernení, kritizuje vládu za robenie kontraktov so súkromnými firmami, pokiaľ ide o zvládanie utečeneckej krízy. Vojna na Ukrajine podľa neho je skúškou aj pre štátny aparát a ak si štát s obrovským množstvo zamestnancov v čase krízy musí objednávať súkromnú firmu na jej riešenie, niekde je podľa Hlinu chyba.

„Neviete o nejakej firme, ktorá sa dá objednať na riadenie štátu?Rozmýšľam, načo sú vlastne voľby, keď na riadenie rezortu, či krízy spadajúcej pod rezort si najmete firmu za štátne. Keby aspoň za peniaze ministra, ktorý si to objedná,“ ironicky premýšľa Hlina na sociálnej sieti.

Môže za to neschopnosť?

Zámer najímať firmy za štátne pripisuje Hlina okrem snahy obohatiť ľudí blízkych vláde aj jej neschopnosti: „Je to síce divné, ale na Slovensku je predsa všetko možné. Na Slovensku je však možné si najať firmu na svoju neschopnosť dokonca za verejné zdroje.“

Foto: fb/alojzhlina

Miliarda eur prehajdákaná na covid?

Hlina zároveň poukazuje, že aj na manažovanie covidu sa minule veľké množstvo peňazí, z čoho väčšina práve v obchodoch so súkromnými firmami. Vládu vyzýva, aby pomáhala ľuďom, nie spriazneným firmám.

„Na Covide prehajdákali miliardu eur, ak nie viac, utečenecká kríza len začala a dajme pozor.

Pomáhajme ľuďom, nie spriazneným firmám. Verejná kontrola v parlamentnej demokracii slúži na to, aby sa kontrolovali verejné výdavky,“ upozorňuje mimoparlamentný politik.

Ministra financií Igora Matoviča a ministra vnútra Romana Mikulca (obaja OĽANO) dokonca nazval bláznami so šialeným manažmentom: „Nedovoľme bláznivým manažérom Matovičovi a Mikulcovi, aby ich šialeným manažmentom zničili to dobré, čo ešte v nás je.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlina kritizuje vládu za riešenie Ukrajiny: Matovič a Mikulec sú blázniví manažéri so šialeným riadením

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre