eReport.sk
Metallica vychrlí novú platňu, chystá sa na turné
Frontman skupiny Metallica James Hetfield v najnovšom videklipe Lux Aeterna. Reprofoto: yt/metallica

VIDEO Metallica opäť útočí na bubienky: Skupina ohlásila turné, vydá novú platňu!

Metallica vychrlí novú platňu, chystá aj sériu koncertov po svete! Legendárna metalová kapela ohlásila v pondelok svetové turné i vydanie nového albumu. V poradí dvanásta „štúdiovka“ nesie názov 72 seasons. Informovala agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke z 18. júna 2022 spevák nemeckej rockovej skupiny Rammstein Till Lindemann.
  2. Britský hudobník Sting.
  3. Hudobná legenda Roger Waters

Ide o prvý album tejto americkej heavymetalovej skupiny od roku 2016. Jeho vydanie je v pláne 14. apríla budúceho roka a turné odštartuje v tom istom mesiaci v holandskom Amsterdame.

V každom meste dva koncerty

Metallica v rámci predstavenia svojej novej platne v každom meste, ktoré počas turné navštívi, odohrá po dva koncerty, pričom sľubuje rozličné setlisty i sprievodné akcie. Skupina má na programe koncerty aj v Európe vrátane Paríža, Hamburgu či Madridu. Na sériu koncertov sa môžu fanúšikovia tešiť aj v Severnej Amerike vrátane Los Angeles, Detroitu, Montréalu a Mexico City.

Prichádzajú s tuctom nových skladieb

Hudobníci v pondelok zverejnili aj novú pieseň s názvom Lux Aeterna, píše AFP. Na novom albume bude dovedna dvanásť piesní.

VIDEO Najnovšia skladba skupiny je „nadupaná“ a hlučná. Jednoducho, Metallica

Zdroj: youtube.com/metallica

Frontman a jeden zo zakladateľov skupiny James Hetfield (59) v súvislosti s názvom albumu uviedol: „Sedemdesiatdva ročných období. Prvých 18 rokov nášho života, ktoré formujú naše pravé alebo falošné ja,“ cituje AFP.

„Koncept, že nám naši rodičia povedali, ‚kto sme‘. Možné zaškatuľkovanie toho, aký druh osobnosti sme. Myslím si, že najzaujímavejšie na tom je ďalšie študovanie týchto základných presvedčení a toho, ako to ovplyvňuje naše dnešné vnímanie sveta,“ dodal ďalej Hetfield vo vyhlásení na nový ohlušujúci“ počin kapely 72 seasons. Aj keď zatiaľ svetlo sveta uzrela len jediná z 12 nových skladieb, vyzerá to tak, že celé to bude opäť poriadny „nárez“. Jednoducho, Metallica.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Metallica opäť útočí na bubienky: Skupina ohlásila turné, vydá novú platňu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti