tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zdroj: tasr/AP

Mesto Melitopol zasiahol výbuch, deň pred referendami! Ukrajina s Ruskom sa navzájom obviňujú

Výbuch otriasol vo štvrtok zaľudneným trhoviskom v meste Melitopol na juhovýchode Ukrajiny. K útoku došlo deň pred referendami, ktoré môžu viesť k pripojeniu štyroch ukrajinských oblastí k Rusku. Informácie o explózii poskytli ukrajinskí aj Ruskom dosadení predstavitelia Melitopola, píše tlačová agentúra Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vojna, War, Ukranian War, Doneck
  2. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  3. Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.

Melitopol bol jedným z prvých miest, ktoré po spustení invázie Ruska na Ukrajinu 24. februára padli do ruských rúk. Mesto sa nachádza v Záporožskej oblasti, jednej zo štyroch, kde sa bude konať referendum o pripojení k Rusku.

Zo štvrtkového výbuchu sa navzájom obviňujú ukrajinskí a Ruskom dosadení predstavitelia mesta. Exilový melitopolský starosta Ivan Fiodorov povedal, že útok zámerne podnikli ruské okupačné sily, aby mohli Ukrajinu obviniť z terorizmu.

Fiodorov uviedol, že zahynuli traja vojaci, ale počet civilných obetí nie je zatiaľ jasný. Agentúra Reuters nemohla nezávisle overiť toto tvrdenie. Člen Ruskom dosadenej miestnej samosprávy Vladimir Rogov vyhlásil, že útok podnikli ukrajinské špeciálne služby, aby odstrašili civilistov od hlasovania v referendách.

Proruskí lídri štyroch oblastí v utorok oznámili konanie referend od 23. do 27. septembra. Evidentne svoj krok koordinovali. Ľudové hlasovania sa majú konať v Luhanskej, Doneckej, Chersonskej a Záporožskej oblasti, čo predstavuje okolo 15 percent ukrajinského územia. Ukrajina a jej spojenci odsúdili plánované referendá ako „podvod“, ktorý nemá zákonnú platnosť.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mesto Melitopol zasiahol výbuch, deň pred referendami! Ukrajina s Ruskom sa navzájom obviňujú

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku