tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kéry vyzval Čaputovú
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Dôrazne odsudzujeme! Spoločné vyhlásenie prezidentky SR, predsedu NRSR a predsedu vlády SR

Spoločné vyhlásenie prezidentky Slovenskej republiky, predsedu Národnej rady Slovenskej republiky a predsedu vlády Slovenskej republiky k snahe Ruska nelegálne anektovať časť ukrajinského územia.

„Dôrazne odsudzujeme snahu Ruskej federácie nelegálne anektovať časti ukrajinského územia. Tieto oblasti boli Ukrajine násilne zabraté vojenskou agresiou zo strany Ruska, ktoré tak hrubo porušilo Chartu OSN, všetky základné princípy medzinárodného práva a spôsobilo obrovské ľudské a materiálne škody.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vojna, War, Ukranian War, Doneck
  2. Ľudia z Luhanskej oblasti stoja v rade na referendum.
  3. Ilustračné foto
  4. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  5. Vlajka NATO - ilustračné foto

Výsledky pseudo referend, ktoré na okupovanom území Ruská federácia zorganizovala pod hlavňami pušiek, nemajú žiaden platný právny účinok. Sú len nelegitímnou snahou zakryť akt agresie a nemôžu byť akceptované.

Moskva takto podkopáva úsilie o dosiahnutie mieru, cielene eskaluje situáciu a snaží sa medzinárodné spoločenstvo zastrašiť a odradiť od ďalšej podpory Ukrajiny v jej spravodlivom obrannom boji. Ak by sme ako Slovensko tieto kroky Ruska akceptovali, popreli by sme základné princípy, na ktorých je založená naša vlastná suverenita a teritoriálna integrita.

Zdôrazňujeme, že Slovenská republika uznáva Ukrajinu ako nezávislý, suverénny a zvrchovaný štát, ktorý je kandidátom na členstvo v Európskej únii, a ktorého územná celistvosť v medzinárodne uznaných hraniciach je nespochybniteľná.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dôrazne odsudzujeme! Spoločné vyhlásenie prezidentky SR, predsedu NRSR a predsedu vlády SR

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku