tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia z Luhanskej oblasti stoja v rade na referendum.
Ľudia z Luhanskej oblasti stoja v rade na referendum. Foto: tasr/ap

Okupované ukrajinské oblasti sa „slobodne rozhodli.“ Oznámilo Rusko

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v stredu vyhlásilo, že okupované oblasti na Ukrajine sa „vedome a slobodne rozhodli“ pre začlenenie do Ruskej federácie.  „Výsledky ľudových hlasovaní hovoria samy za seba: ľud Donbasu, Chersonskej aj Záporožskej oblasti sa nechce vrátiť k starému životu a vedome a slobodne sa rozhodol pre Rusko,“ uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vojna, War, Ukranian War, Doneck
  2. Ilustračné foto
  3. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko

„Drvivá väčšina“ ľudí v hlasovaniach podporila pripojenie k Rusku, v Doneckej oblasti bola táto podpora „99,23 percenta“, tvrdí ministerstvo. Vyhlásenie nasledovalo po tom, čo Moskvou dosadení lídri z okupovaných ukrajinských oblastí oficiálne požiadali prezidenta Vladimira Putina o formálne pripojenie týchto území k Rusku.

Podľa Moskvy hlasovania „prebehli v úplnom súlade s normami a zásadami medzinárodného práva“, aj keď tieto územia boli dobyté silou a referendá boli zorganizované narýchlo pod tlakom protiofenzívy Kyjeva.

„V blízkej budúcnosti nastane rozhodujúca fáza spoločných krokov, ktoré naplnia túžby obyvateľov“ týchto štyroch oblastí, dodal rezort diplomacie vo vyhlásení.

Kyjev považuje referendá za fingované a za porušenie medzinárodného práva. V reakcii na ne požiadal spojencov o ďalšiu vojenskú pomoc. Západné krajiny výsledky referend neuznajú, ani očakávané pripojenie okupovaných ukrajinských oblasti k Rusku.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Okupované ukrajinské oblasti sa „slobodne rozhodli.“ Oznámilo Rusko

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku