eReport.sk
Zhromaždenie v Štúrove.
Zhromaždenie v Štúrove. Foto: fb//tomastaraba.sk

Taraba po vystúpení v Štúrove: Orbánovské Maďarsko vnímam ako nášho spojenca!

Na hraničnom priechode Štúrovo sa minulý piatok (9.7.) zhromaždilo približne 40 ľudí, ktorí ho hodinu a pol blokovali. Nezaradený poslanec parlamentu dnes na sociálnej sieti napísal o zhromaždení občanov na tomto slovensko-maďarskom priechode niekoľko vlastných postrehov. A netajil sa ani svojim politickým postojom k aktuálnemu sporu medzi Budapešťou a Bruselom.

“Úžasné stretnutie za práva občanov v Štúrove je za nami. Keď som dostal pozvánku vystúpiť na maďarsko-slovenskom mítingu na zmiešanom území, neváhal som ani sekundu,” napísal v sobotu popoludní na sociálnej sieti Taraba.

Problém s Maďarskom majú Rutte aj Merkelová:

  1. Holandský premiér Mark Rutte prichádza na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 24. júna 2021.
  2. Zľava Viktor Orbán a Angela Merkelová.

Ako ďalej podčiarkuje, maďarských a slovenských občanov, ktorí sa hraničnom priechode zišli toho spája mnoho. “Spája nás veľa a dnes ešte viac, keď ľudia sú šikanovaní cestovať zo slovenského zeleného okresu do zeleného maďarského a musia sa báť pred ad hoc nápadmi vlády,” spresňuje známy konzervatívny politik, ktorý sa vyjadril, že mu “bolo cťou vystúpiť neďaleko Ostrihomskej baziliky, miesta spájaného so životom sv. Štefana, kráľa.”

V kontexte napätia medzi EÚ a Maďarskou republikou, ktorá spolu s Poľskom čelí kritike Únie za postoje voči sexuálnym menšinám, vyslal Taraba v závere svojho statusu aj svoj politický postoj, pričom avizoval, že vystúpi dnes pred Úradom vlády SR v Bratislave: “Orbánovské Maďarsko vnímam ako nášho spojenca pred diktátom Bruselu. O 16h vystúpim pred úradom vlády.”

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport