eReport.sk
Najdôležitejší summit
Prezidentka Zuzana Čaputová. Ilustračné foto: tasr

Melicher o Globsecu: Je vrchol, aby súkromná „eseróčka“ dostávala servis štátu v obrovskej hodnote!

Melicher o Globsecu. Včera sa v Bratislave skončila drahá a luxusná konferencia Globsec „Bratislava Forum 2023“. Podľa dostupných informácií stála štát až 2,5 milióna eur. Na konferencii vystúpila napríklad prezidentka SR Zuzana Čaputová, predstavitelia jej úradníckeho vládneho kabinetu a to vrátane premiéra Ľudovíta Ódora, expremiér Eduard Heger, exminister obrany Jaroslav Naď, alebo francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Kampaň zo štátneho?

Pri malej štipke fantázie by negatívne hlasy mohli tvrdiť, že sa jednalo o predvolebnú kampaň strán, ktoré sa pohybujú niekde na pravicovom a liberálnom spektre. Toto však politickí predstavitelia strany Demokrati, alebo ľudia z Čaputovej okolia odmietajú. Pripomíname, že ak by sa Globsec považoval za kampaňovú aktivitu, tak by počas troch dní aktéri minuli takmer celý kampaňový rozpočet, ktorý je na jednu politickú stranu určený na maximálnej úrovni troch miliónov eur.

Melicher o Globsecu

„Je vrchol, aby jedna eseročka, súkromná firma Globsec dostávala celý nákladný servis štátu. Snáď aj v hodnote desiatok, či stoviek tisíc eur, len kvôli svojej kortešačke. Na každej väčšej križovatke v Bratislave sú blikajúce policajné autá, hranice sú zatvorené na dva týždne, na týchto hraniciach je približne 150 vojakov, polícia a ostatné ochranné zložky sú v plnej pohotovosti. Všetko to stojí obrovské peniaze. A prečo? Aby sa skupina neoliberálov a progresívcov mohla ešte viac uzatvoriť do svojej bubliny a utvrdiť sa v tom, že odklon od demokracie k autoritárstvu progresivizmu je správna vec?,“ uverejnil na sociálnej sieti kritický status predseda Mladých sociálnych demokratov a člen vedenia opozičnej strany Smer-SD Igor Melicher.

Iba jeden „správny a slušný“ názor na geopolitiku

Melicher pripomína, že nie je v poriadku, keď za peniaze všetkých daňových poplatníkov niekto šíri len veľmi obmedzené spektrum názorov. Je totižto zrejmé, že na konferenciu boli pozvaní len ľudia s jedným videním geopolitických problémov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico so škandalóznym odhalením
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Orbánovi Slováci veria
  4. Naďova analýza o Migoch

„Treba si uvedomiť, že táto trojdňová akcia súkromnej firmy sa platí aj z peňazí nás všetkých. Aj z peňazí tých, ktorí nesúhlasia s neoliberalizmom a progresivizmom. Toto je najvyšší level toho, ako súkromné firmy a mimovládne organizácie, často financované aj zo zahraničia. Vycuciavajú rozpočty jednotlivých štátov a cez ľudí z mimovládok nasadzujú svoju ideológiu do štátnych orgánov a jeho politík,“ dodal Melicher.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Melicher o Globsecu: Je vrchol, aby súkromná „eseróčka“ dostávala servis štátu v obrovskej hodnote!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php