eReport.sk
Dmitrij Medvedev hovorí o blízkosti jadrového konfliktu.
Dmitrij Medvedev. Foto: tasr

Medvedev citoval Stalina pred riaditeľmi vojenských závodov: Pôjdem po vás ako po zločincoch!


Medvedev citoval Stalina. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941, v ktorom sovietsky vodca predstaviteľov zbrojárskeho priemyslu žiadal, aby „čestne a včas plnili rozkazy“, inak po nich pôjde ako „po zločincoch“, ktorým nezáleží „na cti a záujmoch svojej vlasti“.

Telegram, v ktorom Stalin žiadal urýchlenie výroby tankových súčiastok, Medvedev prečítal na zasadnutí štátnej komisie pre zbrojenie.

„Nič nie je ideálne“

Podľa Medvedeva, ktorý je teraz zástupcom šéfa ruskej bezpečnostnej rady, je tento telegram dôkazom, že „žiadna výroba, žiadna organizácia nie je ideálna„. Uviedol súčasne, že napriek tomu v podmienkach tzv. špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine by záväzky zbrojných tovární mali pozostávať „nie z plnenia ročných záväzkov, ale z plnenia desaťdňových záväzkov a dorovnania toho, čo sa neurobilo vrátane minulého roka“.

Medvedev citoval Stalina

Tvrdil tiež, že väčšina fabrík v Rusku „pracuje na tri zmeny“ a vyrába tie najmodernejšie zbrane. „Najdôležitejšie je vyrobiť toto všetko v požadovaných objemoch,“ zdôraznil Medvedev. Pričom súčasne  apeloval na prítomných – označil ich za svojich kolegov –, aby „pamätali na slová generalissima“ Stalina.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naď hlási
  2. Rusko nie je problém
  3. Uvedomujú si vôbec dôsledky?
  4. Slovenský MiG na archívnej snímke.

Medvedev je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a je horlivým zástancom invázie ruskej armády na Ukrajinu. Kedysi bol pritom v Rusku i na Západe považovaný za liberála.

Rusko a vojna s NATOM?

Krátko po zverejnení videí zo zasadnutia s predstaviteľmi zbrojného priemyslu. Medvedev publikoval aj úryvky z rozhovoru s ruskými novinármi. V tom tvrdí, že Rusko v skutočnosti vedie vojnu proti celému NATO.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medvedev citoval Stalina pred riaditeľmi vojenských závodov: Pôjdem po vás ako po zločincoch!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: