eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Matovičove šokujúce slová o očkovaní: Pripadá mi to dosť pofidérne

Ešte ako premiér sa preslávil ako „bojovník za očkovanie“. Dokonca nechal doviezť aj neregistrovanú ruskú vakcínu, čo ho nakoniec stálo premiérske kreslo. Doteraz sa však nedal očkovať. Raz preto, lebo bol v ochrannej lehote, potom zase chceli ísť na očkovanie celá rodina. Tento raz čaká na termín.

„Ja som verejne oznámil, že som sa koncom júna zaregistroval na očkovanie v posledný deň, v poslednú hodinu vakcínou Sputnik. Dodnes mi neprišlo pozvanie na toto očkovanie,“ posťažoval si Matovič v stredu po rokovaní vlády. „Pripadá mi to dosť pofidérne,“ neodpustil si štipľavý komentár. Financmajster dúfa, že sa stihne očkovať ruskou vakcínou. „Uvidíme, či dôjde skôr, ako vôbec expiruje vakcína,“ dodal Matovič.

Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021.

Matovič sa konečne rozhodol dať očkovať. Čaká však na termín pre očkovanie Sputnikom. – Foto: tasr

Hoci financmajster sa okolo očkovania poriadne vykrúca, stále ho pred širokou verejnosťou propaguje. Na spadnutie by už mala byť aj sľubovaná vakcinačná lotéria či sprostredkovateľský bonus. „Každý človek, ktorý sa dal od 1. 7. zaočkovať prvou dávkou vakcíny tak nestráca nárok na sprostredkovateľský bonus. Aj keď sa to spustí v auguste, všetci si ho budú môcť uplatniť. Tak isto, každý jeden, ktorý sa zaočkoval, nestráca nárok, aby mohol byť žrebovaný o očkovaciu prémiu. Čím skôr sa zaočkuje, tým bude mať väčšiu šancu, že vyhrá,“ nechal sa počuť Matovič.

Viac súvisiacich tém nájdete tu:

  1. Igor Matovič (OĽaNO)

Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1. augusta 2021 prostredníctvom internetovej stránky www.bytzdravyjevyhra.sk. Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny, alebo po podaní jednodávkovej vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru. Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval k očkovaniu, absolvovala obe dávky vakcíny, (alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson), najneskôr však do 31. 10. 2021.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport