eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Matovičov poslanec zvozil exkolegov zo Za ľudí: Prezradil kuriozity zo zákulisia parlamentu!

Donedávna kolegovia, odteraz už politickí rivali! Poslanci Tomáš Valášek a Miroslav Kollár sa dostali do národnej rady vo farbách strany Za ľudí. Tej dali ale nedávno zbohom a zdá sa, že koaličným exkolegom sa otočili chrbtom. Dokazuje to aj fakt, že podporujú iniciatívu opozície odvolať expremiéra a súčasného šéfa rezortu financií Igora Matoviča. Tento úskok sa ale nepáči poslancovi OĽANO Marekovi Šefčíkovi a na bývalých poslaneckých parťákov nenechal nitku suchú.

„Chcem sa však dotknúť vyjadrení dvoch politikov, ktorí sa chvíľu tvárili, že sú v koalícii – zneužili Kiskov projekt, aby sa dostali do parlamentu a potom z neho vycúvali, aby sa z nich mohli stať dvaja mudrlanti, ktorí nie sú ukotvení v žiadnej strane, ktorá dostala od voličov dôveru vo voľbách, aby mohla byť v parlamente,” napísal Šefčík na sociálnej sieti. Dodal, že práve Valášek s Kollárom sú za odvolávanie Matoviča v parlamente.

Marek Šefčík – Foto: tasr

Čo sa stalo na výbore?

Obidvaja poslanci už stihli prezliecť politické dresy. Dvojica preskočila do mimoparlamentných projektov, ktoré počas parlamentných volieb pohoreli a nedostali sa cez prah národnej rady. Zatiaľ, čo Valášek dal prednosť Progresívnemu Slovensku, Kollár zase uprednostnil stranu Spolu. Šefčík, ktorý na dvojicu oficiálne nezaradených poslancov nevie v poslednom čase nájsť pekného slova, čo-to odhalil zo zákulisia parlamentnej kuchyne.

Tomáš Valášek – Foto: tasr

„Pamätám si, ako poslanec Valášek, krátko po tom, ako sa odtrhol od svojej materskej strany a stal sa vlastne neriadenou strelou, teda, riadenou nejakou mimoparlamentnou stranou, prišiel na zdravotnícky výbor ako hosť, dostal od predsedníčky výboru slovo ešte predtým ako sa mohli vyjadriť členovia výboru (nevedno prečo) a začal svoju reč tým, že on sa môže teraz vyjadriť k veci z “jedinečnej perspektívy nezaradeného poslanca…”. Zdvihol sa mi vtedy žalúdok a cítil som z tej vety a z jeho tónu niečo ako – Vy všetci ste blbí, len ja mám jedinečnú perspektívu, z ktorej vidím veci najlepšie,” opísal situáciu na výbore Šefčík.

Marek Šefčík exkolegom nič nedaroval. – Foto: FB/MŠ

Šefčík o Šéfovi Ficovi

Šefčík prezradil, že svoje antisympatie druhému z dvojice, Kollárovi, vysvetlil zoči-voči. Povedal som mu, že z môjho pohľadu tak on, ako aj jeho kolega Valášek, oklamali svojich voličov i tých, čo zakladali stranu Za ľudí,” napísal Šefčík.

Miroslav Kollár – Foto: tasr

„Je mi odporné to, ako sa títo dvaja páni neváhajú pridať k opozícii. Mohli by sa zdržať hlasovania, ak im niečo prekáža, ale hlasovať “za” a takto to veľkohubo vyhlásiť je jednoznačné pridanie sa na stranu tých, ktorí chcú, aby táto vláda nevydržala,” ponosuje sa poslanec. Na záver si kopol aj do šéfa smerákov Roberta Fica. Ja si naopak prajem, aby sa Šéf, ako ho označoval Kočner so svojimi spolupáchateľmi nikdy nevrátili k moci,” podčiarkol politik.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport