eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič zareagoval na poslanca: Úbohé! Zneužil smrť svojej svokry

Žiadne sypanie popola na hlavu sa nekoná. Nezaradený poslanec Miroslav Kollár totiž poslal štipľavý odkaz ministrovi financií Igorovi Matovičovi. Dôvodom bolo, že jeho svokre, ktorá už asi mesiac nežije, prišiel šek so želaním pevného zdravia. Netrvalo dlho a financmajster zareagoval.

Kollár vyčítal vo svojom príspevku na sociálnej sieti Matovičovi, že rezort poslal poslancovej svokre šek na 300 eur aj spolu so želaním pevného zdravia. Politika sa to dotklo, keďže krátko pred Vianocami zomrela. „Pán Matovič, viete, čo potrebuje rodina, ktorá nielen v takom emotívnom čase, ako sú Vianoce, nečakane stratí svojho blízkeho? Potrebuje pokoj, aby sa mohla vyrovnať s takouto traumou. Nie vaše infantilné poďakovania so želaním pevného zdravia pre mŕtvu,“ uviedol Kollár s tým, že Matovič má zrejme „vyoperovanú hanbu“ a mal by ísť „niekam do kúta“.

Poslanec Miroslav Kollár vyčíta Matovičovi, že šek so želaním pevného zdravia dostala aj jeho svokra po smrti. – Foto: tasr

Kto by čakal, že si minister financií uzná chybu, ten by sa veru nedočkal. Kollára, ktorý je okrem iného aj primátorom Hlohovca, označil za neschopného. „Pána primátora Hlohovca je mi veľmi ľúto a aj všetkých obyvateľov mesta Hlohovec, lebo mať primátora, ktorý zneužije úmrtie svojej vlastnej svokry na politikárčenie, je naozaj mimoriadne úbohé,“ nechal sa počuť Matovič na tlačovom brífingu.

Čítajte viac:

„Neváha zneužiť smrť vlastnej svokry na to, aby mudroval o tom, čo strašné sa stalo. Jeho svokra zomrela pár dní pred Vianocami, kedy my sme už odoslali databázu na poštu. Strašne ten štát zlyhal, lebo tej jeho svokre, ktorá umrela dva dni alebo koľko pred Vianocami, sme poslali 300 eur. Miesto toho, aby poďakoval, tak si chcel silou mocou buchnúť,“ frflal expremiér a zdôraznil, že zákon pamätá aj na takúto situáciu. „Tých 300 eur svokre pána Kollára prináleží, pretože splnila podmienky a bude to predmetom dedičského konania,“ uviedol. „Naozaj je to úbohé a nehodné primátora a politika,“ uzavrel Matovič.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič zareagoval na poslanca: Úbohé! Zneužil smrť svojej svokry

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti