eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Pellegrini chce dať seniorom, zdravotníctvu aj gastru. Matovič ho prirovnal k Majke z Gurunu

Opozičný poslanec Peter Pellegrini sa nechal nedávno počuť, že v štátnej kase by sa malo nájsť dosť financií na to, aby sa podporili všetci seniori, gastrosektor ale aj zdravotníctvo. Bývalý premiér varuje, že slovenské zdravotníctvo pri súčasnom rozpočte nemusí prežiť rok 2023. Jeho návrhy však zmietol zo stola minister financií Igor Matovič.

Pellegrini na tlačovom brífingu zdôraznil, že bez ohľadu na to, či je dôchodca zaočkovaný alebo nie, potrebuje platiť účty, kúriť, svietiť, ale i jesť. „Preto sme žiadali vládu Slovenskej republiky, aby každému dôchodcovi mimo očkovacieho plánu, vyplatila minimálne 200 eur, aby túto situáciu mohli všetci zvládnuť, pretože to nemá s očkovaním nič,“ vyjadril sa šéf mimoparlamentnej strany Hlas.

Peter Pellegrini

Pellegrini mal plány pre gastrosektor i zdravotníctvo. Matoviča nezaujímajú. – Foto: tasr

Dopriať by však chcel aj slovenskému zdravotníctvu injekciu v hodnote 500 miliónov eur. „Máme vážne obavy, či Slovensko a slovenské zdravotníctvo dokáže prežiť rok 2023 s takým rozpočtom, aký je teraz daný,“ tvrdí Pellegrini a varuje pred odchodom zdravotníckeho personálu buď do zahraničia alebo dôchodku.

Čítajte viac:

  1. Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši.

Rovnako by predstavitelia Hlasu chceli podporiť aj gastrosektor a to 5 %nou DPH. Z ich návrhov však zrejme nič nebude. „Či tu nejaký mafián,alebo sluha a poskok mafie Pellegrini niečo navrhuje ma naozaj úprimne nezaujíma,“ vyjadril sa na tlačovej konferencii minister financií Igor Matovič. „Ja viem, že tuto nejaký Šimečka z Denníka N ospevujú Pellegriniho ako Majku z Gurunu, ktorá pristála na Slovensku, ako novú nádej,“ frflal expremiér a neustále zdôrazňoval, že Pellegriniho návrhy ho nezaujímajú.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini chce dať seniorom, zdravotníctvu aj gastru. Matovič ho prirovnal k Majke z Gurunu

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti