eReport.sk
Poslanec OĽANO Igor Matovič je úspešný politik
Poslanec OĽANO Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič si uťahuje z novinárov: Povedal som, že mám covid, lebo sa mi nechcelo odpovedať!

Matovič si uťahuje z novinárov. Bývalý minister financií a expremiér Igor Matovič (OĽANO) sa dnes zjavne zobudil vo výbornej nálade. A to až v takej, že si uťahuje z pandémie, na základe ktorej jeho vláda dlhú časť tohto volebného obdobia prudko obmedzovala ľudí. Vtedy bola pandémia celosvetovým a závažným problémom, ktorý vláda na základe odborných posudkov a názoru občanov vôbec nezvládla. Dnes vidí Matovič pri tejto téme priestor na „srandičky“.

Matovič si uťahuje z novinárov

„Dnes som prvýkrát po Covide v parlamente. Pred vstupom do sály sa na mňa vyhrnulo 10 redaktorov s nastrčenými mikrofónmi … a keďže sa mi im vôbec nechcelo odpovedať vzhľadom na blízkosť hlasovania … povedal som im zo srandy “mám covid“,“ pochválil sa Matovič na sociálnej sieti.

„Zabralo“

No a Matovičovi jeho ťah s odplašením novinárov vyšiel. Bol to pri tom v opozičných časoch práve on, kto sa dušoval o novinárskych slobodách a o transparentnosti. Zdá sa však, že roky vo vláde z neho spravili politika, ktorý pochopil, že aj novinár vie byť riadne otravný. Téma novinárov bola po vražde Jána Kuciaka v kurze a určite využiteľná pre politický marketing. Od „posvätných kráv“ sa však novinári dostali v Matovičovej hlave až do pozície, kedy ho vyslovene otravujú a evidentne sa im vyhýba. A nie je to tak dávno, čo ich chcel „dávať dole“.

„Zabralo … v momente decentne mikrofóny odtiahli a dali mi pokoj. Nebola by to však Töröková, ak by hneď nezačala o tom robiť reportáž – Matovič má covid a chodí po parlamente bez rúška, čo si o tom myslíte?! Necítite sa ohrozený? Ohrozená?,“ pokračuje Matovič vo svojom príbehu.

„Naivne som si myslel, že rozmýšľajú“

Nie je úplne jasné, prečo sa Matovič vo svojej politickej kariére momentálne rozhodol pre podobné vtípky a podobné statusy. Jasné však je, že líder OĽANO je po nevydarenom vládnutí pod predvolebným tlakom a vyzerá to, že ho ešte bude stáť veľmi veľa síl, aby sa vôbec dostal do parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. SaS: Predseda Richard Sulík, vľavo, a Branislav Gröhling
  2. Martin Klus
  3. Naď hlási
  4. Šimečka cíti príležitosť

„Nuž, ešte raz. Covid som mal a po 8mich dňoch som prišiel do práce, lebo mi vyšiel už negatívny test a covid nemám … a novinárom som zo srandy povedal, že mám covid a naivne som si myslel, že rozmýšlajú a neuveria,“ dokončil exminister svoj príbeh.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič si uťahuje z novinárov: Povedal som, že mám covid, lebo sa mi nechcelo odpovedať!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti