eReport.sk
Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
Vladimir Putin v Moskve 20. marca 2023. FOTO TASR/AP

Rázna odveta. Rusko spustilo trestné konanie voči ICC pre zatykač vydaný na Putina

Rázna odveta. Rusko v pondelok oznámilo, že začalo trestné konanie proti niekoľkým sudcom a hlavnému prokurátorovi Medzinárodného trestného súdu (ICC) Karimovi Khanovi. Ruský Vyšetrovací výbor (Sledkom) k tomuto kroku pristúpil po tom, čo ICC minulý týždeň vydal zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina za vojnové zločiny.    

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prelomový krok.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin navštívil vojenské ústredia ruskej armády v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny.
  4. Západ nechce mier

Sledkom otvoril trestné konanie

„Sledkom otvoril trestné konanie proti prokurátorovi Medzinárodného trestného súdu Karimovi Khanovi“ a niekoľkým sudcom na základe „protiprávneho“ rozhodnutia žiadať o zatknutie Putina, uviedol Sledkom vo vyhlásení.

Khan je vyšetrovaný pre „trestné stíhanie osoby, o ktorej je známe, že nevinná“ a za prípravu útoku na predstaviteľa zahraničnej krajiny, na ktorého sa vzťahuje medzinárodná ochrana, uvádza Sledkom.

Moskva neuznala zatykač

Medzinárodný trestný súd v Haagu vydal zatýkací rozkaz na Putina v piatok pre nezákonné deportovanie ukrajinských detí. Okrem Putina vydal ICC zatykač v tejto súvislosti aj na ruskú prezidentskú komisárku pre práva detí Mariju Ľvovovú-Belovovú. Moskva zatykače označila za neplatné.

Od začiatku invázie deportovali podľa ukrajinských úradov do Ruska vyše 16.000 ukrajinských detí, pričom mnohé z nich umiestnili do detských domov alebo iných ústavov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rázna odveta. Rusko spustilo trestné konanie voči ICC pre zatykač vydaný na Putina

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti