eReport.sk
György Gyimesi, foto: tasr

Návrh Gyimesiho o znížení kvóra pre národnostné strany je nevykonateľný, tvrdia Za ľudí

Návrh poslanca Györgya Gyimesiho (OĽANO) o znížení kvóra na vstup do parlamentu na tri percentá pre národnostné strany je nevykonateľný. Myslí si to strana Za ľudí. Znižovať kvórum len pre národnostné strany považuje za diskriminačné.

SaS vyhlásila, že v koalícii sa o znižovaní kvóra zatiaľ nehovorilo. Gyimesi by tiež chcel zvýšiť počet volebných obvodov zo súčasného jedného na dvanásť. SaS s tým nesúhlasí. „Nepoznáme konkrétny návrh zákona, ale pokladáme ho za nevykonateľný. Podľa čoho sa bude posudzovať, či je strana národnostná alebo nie? Aj strana Za ľudí má medzi členmi príslušníkov národnostných menšín, či už sú to Maďari alebo Rusíni a veľmi oceňujeme, že sa zapájajú do politického a verejného života. Znižovať kvórum len pre národnostné strany pokladáme za diskriminačné. Nie je dobré takýmto spôsobom rozdeľovať spoločnosť na národnostnom princípe. Je dôležité, aby sme zachovali férový a rovnaký prístup pre všetkých občanov Slovenska,“ uviedlo pre TASR tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Related Posts

  1. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

SaS potvrdila, že diskusie v koalícii sa vedú. „Ale o znižovaní kvóra sa zatiaľ nič nehovorilo. Naše stanovisko tým pádom predstavíme až v momente, keď sa takýto návrh objaví,“ povedal hovorca strany Ondrej Šprlák.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Návrh Gyimesiho o znížení kvóra pre národnostné strany je nevykonateľný, tvrdia Za ľudí

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti