eReport.sk
Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Matovič: Je to Sulíkova snaha o pomstu! Vláda sa bude odvolávať vo štvrtok

Odvolávanie vlády. Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde sa začne vo štvrtok (8. 12.) o 14.00 h. Informoval o tom predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v piatok po zasadnutí poslaneckého grémia. Hlasovať o návrhu by sa po jeho prerokovaní mohlo v utorok 13. decembra o 11.00 h.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Klus kritizuje SaS a veští
  2. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
  3. slovnaft vláda ohrozuje bezpečnosť
  4. Sulík odmietol Hegera
  5. Pellegrini, podpora Bašku, kandidatúra na župana TSK

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO) podala opozičná SaS. Argumentuje, že kabinet nedokáže riešiť problémy ľudí a že prestal bojovať proti mafii a korupcii. Pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze dodali podpisy aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho.

Chce povaliť ďalšiu vládu

Premiér v reakcii vyhlásil, že líder SaS Richard Sulík chce povaliť už tretiu demokratickú protikorupčnú vládu za posledných 12 rokov. Heger i líder OĽANO Igor Matovič odmietajú, že by vláda nebola schopná pomáhať ľuďom i to, že by stratila protikorupčný charakter. Matovič za tým vidí aj Sulíkovu snahu o pomstu.

Podporil aj Hlas

Sulík už avizoval, že 20 poslancov z jeho klubu bude hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde. Návrh podporia aj poslanci okolo Pellegriniho. Smer-SD avizoval, že bude „vždy hlasovať za odvolanie, či už ide o individuálneho člena vlády alebo celú vládu“.

Kollár nechce hovoriť

Podporu návrhu avizoval pre neúspešné odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) aj koaličný poslanec zo Sme rodina Martin Borguľa. Kollár ako šéf hnutia o tom s ním ešte chce hovoriť a zistiť, či je toto stanovisko nemenné.

Nezaradený poslanec Tomáš Valášek uviedol, že o jeho postupe budú ešte hovoriť na predsedníctve mimoparlamentného Progresívneho Slovenska, v ktorom pôsobí.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič: Je to Sulíkova snaha o pomstu! Vláda sa bude odvolávať vo štvrtok

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti