eReport.sk
Igor Matovič na tlačovke ohľadom dôchodcov. Foto: fb/obycajni.luia.a.nezavisle.osobnosti

VIDEO Matovič: Dôchodcom dáme o 1200 percent viac, než Fico s Pellegrinim!

Kolaborácia vedenia Jednoty dôchodcov Slovenska s mafiou má na seniorov zhubné následky. Takto reagovalo v stredu pod videom so svojou tlačovou konferenciou hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

„Reagujeme na klamstvá predsedu Jednoty dôchodcov Slovenska Michala Kotiana, ktorý namiesto obhajoby dôchodcov robí politickú kampaň,“ pokračuje komentár OĽANO na YouTube.

Líder OĽANO Igor Matovič tvrdí, že predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian si namiesto dôchodcov robí politickú kampaň.

Zdroj: youtube

Matovičova vláda vraj okradla seniorov

Jednota dôchodcov Slovenska tvrdí, že vlády, v ktorých bol Igor Matovič, zrušením plného trinásteho dôchodku a zmrazením minimálnych dôchodkov „ukradli“ seniorom 2,2 miliardy eur za tri a pol roka vládnutia. Tvrdí, že každý senior prišiel v prepočte o 5688 eur.

„Matovičove nesystémové opatrenia a atómovky ako lotéria či očkovací bonus ani zďaleka nenahradili 2,2 miliardy eur, ktoré vlády Matoviča seniorom zobrali,“ uviedol predseda JDS Michal Kotian.

Celkový účet po započítaní všetkých opatrení, ktoré vlády s účasťou OĽANO seniorom v rámci pomoci priniesli, je mínusový vo výške 1,614 miliardy eur. „Teda mínus 1468 eur pre každého slovenského seniora,“ dodal Kotian.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Nezostalo nám nič
  2. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  3. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.

Čo vraj dostali od Smeru a Hlasu?

Predseda OĽANO Matovič s reakciou neotáľal. Na tlačovej konferencii sa voči tvrdeniam JDS ohradil. Argumentoval, že za vlád Smeru-SD mala JDS s vládou zmluvu, no za lepšie podmienky pre dôchodcov nebojovali. „Priemerná pomoc dôchodcom tvorila v priemere 85 miliónov eur ročne mimo dôchodkov,“ uviedol.

Matovič tiež reagoval, že vlády Smeru-SD pomáhali dôchodcom priemerne 85 miliónmi eur ročne mimo dôchodkov. Ale predchádzajúca vláda s účasťou OĽANO podľa neho tento rok pomohla dôchodcom mimo dôchodkov vyše miliardou eur.

Tvrdil tiež, že vláda s účasťou OĽANO za rok 2023 pomohla mimo dôchodkov seniorom sumou 1,105 miliardy eur. „Je legitímne sa pýtať, čo za to vedenie JDS dostalo od vedenia Smeru alebo Hlasu. Vtedy, keď mali využiť zmluvu s blízkymi stranami, konali v príkrom rozpore so záujmami dôchodcov,“ kritizoval Matovič.

Zdroj: tasr, fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti, youtube/olano


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič: Dôchodcom dáme o 1200 percent viac, než Fico s Pellegrinim!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php