eReport.sk
HLAS: Dôchodky sa zvýšia. Oznámil to Peter Pellegrini a Erik Tomáš. Foto: ereport

VIDEO HLAS: Dôchodky sa zvýšia vďaka nám! Penzistom sa pridá vyše desať percent

Všetky dôchodky sa vďaka návrhu HLAS-u zvýšia od 1. júla o 10,6 percenta, v priemere o 60 eur. „Toto je konkrétna pomoc ľuďom, toto je skutočná sociálna demokracia,“ povedal na tlačovej konferencii líder strany Peter Pellegrini.

„Štát musí byť v ťažkých časoch schopný pomôcť tým najslabším, medzi ktorých seniori určite patria. Každý z nich bude mať vyše 10 percent vyšší dôchodok už od júla, aby sa mohol ľahšie vyrovnať s drastickým zdražovaním,“ vyhlásil Pellegrini.

Petra Pellegriniho a Erika Tomáša nakrútil pre eReport Rasťo Ekkert. Na tlačovej konferencii sa zúčastnil aj predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian.

Zdroj: youtube/ereport

Zvyšovanie dvakrát ročne

Parlament schválil v utorok 23. mája pozmeňovací návrh podpredsedu HLAS-u Erika Tomáša. Napravil tak zlyhanie SaS i vládnej koalície, ktorá letné zvyšovanie dôchodkov odložila až na budúci rok. „Niet žiadneho dôvodu, aby štát šetril na senioroch a míňal miliardy eur na rôzne nezmysly. Nesmierne sa teším, že sa to nakoniec podarilo. Ďakujem všetkým poslancom, ktorí to podporili,“ uviedol Erik Tomáš.

HLAS na marcovej parlamentnej schôdzi presadil návrh, aby sa v prípade prudkého zdražovania zvyšovali dôchodky nie raz, ale dvakrát ročne, a to k 1. januáru a k 1. júlu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Draxler má na Američanov otázky
  2. Najprv kresťan dnes liberál!
  3. Višňovský naložil hokejovému zväzu

Nadviazal na iné opatrenia

HLAS svojím utorňajším zvýšením všetkých dôchodkov o vyše 10 percent nadviazal na ďalšie konkrétne opatrenia v prospech ľudí, ktoré sa mu už podarilo presadiť.

Ide najmä o rozmrazenie minimálnych dôchodkov od 1. júla či zvýšenie príspevku na rekondičné pobyty o 100 percent. Ďalej ide aj o vyplácanie rodičovského príspevku mamičkám, ktoré nedostali pre svoje dieťa miesto vo verejnej škôlke

Zdroj: hlas-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO HLAS: Dôchodky sa zvýšia vďaka nám! Penzistom sa pridá vyše desať percent

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php