eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj foto: tasr

Tvrdé boje na fronte: Zelenskyj hodnotí prvé dni ruskej pozemnej ofenzívy


Ruská ofenzíva v Charkovskej oblasti rozširuje frontovú líniu na východe Ukrajiny. Uviedol to v nedeľu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý poukázal na prebiehajúce boje vo viacerých častiach krajiny.

Tvrdé boje

Viaceré obce „sa zmenili zo ‚šedej zóny‘ na bojovú zónu a (ruskí) okupanti sa v niektorých z nich snažia usadiť alebo ich využiť na ďalší postup“, povedal Zelenskyj v pravidelnom večernom videoodkaze. Podľa jeho slov sa ruská armáda ofenzívou v Charkovskej oblasti snaží čo najviac vyčerpať ukrajinské sily. Ukrajinský prezident dodal, že mimoriadne zložitá situácia je predovšetkým v meste Vovčansk, kde pred začiatkom ruskej invázie vo februári 2022 žilo 19.000 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke 35-ročná Anna Ševčenková zachraňuje veci zo svojho domu zničeného bombardovaním v ukrajinskom meste Irpiň 3. mája 2022.

Ukrajinské sily podnikajú protiútoky a kladú tvrdý odpor, uviedol Zelenskyj. „Naša úloha je jasná – musíme okupantom spôsobiť čo najviac strát,“ vyhlásil. Zároveň požiadal Ukrajincov, aby zbytočne nepodľahli panike, pretože Moskva sa svojou pozemnou operáciou snaží vyvolať strach. Ukrajinský prezident svojim občanom odporučil, aby nepodľahli emóciám, preverovali si každú správu a dôverovali „ukrajinským obranným silám“.

Pozemná ofenzíva

Rusko spustilo ofenzívu v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny v piatok. V sobotu následne hlásilo dobytie piatich a v nedeľu ďalších štyroch dedín. Sever Charkovskej oblasti je podľa tamojšieho gubernátora Oleha Synehubova „takmer nepretržite“ pod paľbou zo strany ruskej armády.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tvrdé boje na fronte: Zelenskyj hodnotí prvé dni ruskej pozemnej ofenzívy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: