eReport.sk

Masívny dav v uliciach v Poľsku: Státisíce ľudí protestujú proti vláde!

Státisíce ľudí v nedeľu protestujú vo Varšave proti vláde. Poľská opozícia protest označila za skúšku svojej schopnosti ukončiť po nadchádzajúcich voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Masívny dav v uliciach

Do Varšavy prichádzali stovky autobusov, aby priviezli prívržencov opozície z celej krajiny. Podľa hovorcu organizátorov protestu úrady odhadujú, že do ulíc vyšlo asi pol milióna Poliakov, uvádza agentúra AFP.

Protivládny protest

Niektorí účastníci uviedli, že na protest prišli pre roztržku, ktorú vyvolal kontroverzný zákon zameraný na vyšetrovanie ruského vplyvu v krajine. Kritici tento zákon v jeho súčasnej podobe vnímajú ako nástroj na odstránenie politických oponentov vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) z politického života, predovšetkým opozičného lídra Donalda Tuska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Pistorius
  2. Na Ukrajine treba dosiahnuť mier
  3. Mimoriadna situácia
  4. Môže ho to stáť parlament
  5. Chystá sa NATO na vojnu?

Líder opozičnej strany Občianska platforma a expremiér Tusk privítal v nedeľu svojich podporovateľov na proteste slovami, že Poliakov nemožno umlčať. „Prvý krok k víťazstvu je spoznať našu silu. Sme tu, aby Poľsko a Európa videli našu silu,“ uviedol Tusk.

Zmeny v spornom zákone

Poľský prezident Andrzej Duda v piatok nečakane oznámil, že v zákone na vyšetrovanie ruského vplyvu navrhne zmeny. Zákon pritom podpísal len pred niekoľkými dňami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Masívny dav v uliciach v Poľsku: Státisíce ľudí protestujú proti vláde!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php