eReport.sk
Mimoriadna situácia
Horiaca elektrická stanica v ruskom meste Belgorod pri hraniciach s Ukrajinou, foto:twitter

MIMORIADNA situácia v Belgorode. Gladkov vyzýva na evakuáciu celej pohraničnej oblasti!

Mimoriadna situácia. Ruské úrady vyzvali v nedeľu obyvateľov obcí v Belgorodskej oblasti ležiacich pri ukrajinských hraniciach, aby opustili svoje domovy po tom, čo sa tam tento týždeň zintenzívnilo ostreľovanie.

Mimoriadna situácia

Okres Šebekino na západe Belgorodskej oblasti je denne ostreľovaný a niekoľko ľudí tam už preto prišlo o život. Gubernátor oblasti Viačeslav Gladkov teraz vyzval obyvateľov, aby spolupracovali s úradmi a z oblasti sa evakuovali.

Evakuácia

„Žiadam, aby (obyvatelia) v obciach, predovšetkým v ostreľovanom okrese Šebekino, počúvali stanoviská úradov a odišli – dočasne odišli – zo svojich domovov,“ napísal Gladkov na sociálnej sieti Telegram. Cieľom evakuácie je „ochrániť to najdôležitejšie: váš život a životy vašich blízkych“, dodal gubernátor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Stoltenbergov apel z Bruselu
  3. Boris Pistorius
  4. Na Ukrajine treba dosiahnuť mier

Uviedol, že v oblasti bola opäť nepokojná noc a bolo spôsobených „veľa škody“. V sobotu Gladkov uviedol, že pri ostreľovaní pohraničnej obce prišli o život dve ženy.

Prevážanie detí

Podľa Gladkova sa v súčasnosti už vyše 4000 obyvateľov pohraničnej oblasti nachádza v dočasnom ubytovaní v Belgorodskej oblasti. Uviedol tiež, že úrady v nedeľu prevezú maloletých z pohraničia a deti ruských vojakov mobilizovaných do boja na Ukrajine do mládežníckych táborov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNA situácia v Belgorode. Gladkov vyzýva na evakuáciu celej pohraničnej oblasti!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php