eReport.sk
Videosnímka zachytáva účastníkov protestu v Prahe na Letnej.
Videosnímka zachytáva účastníkov protestu v Prahe na Letnej. Reprofoto: youtube

VIDEO V Prahe sa demonštrovalo! Proti Fialovi. Proti drahote. Aj za národnú hrdosť

Podľa českých médií niekoľko stoviek ľudí sa zišlo v sobotu popoludní v pražskej štvrti Letná na demonštrácii proti vláde Petra Fialu a Spojeným štátom americkým, ktorú organizoval spolok Národná rada obnovy. Demonštrujúci požadovali nízke ceny energií a potravín či zníženie inflácie, uviedol server iDNES.cz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demonštrácia v Prahe
  2. Protestujúci v nemeckom Düsseldorfe.
  3. Účastníci protestu v Prahe
  4. Ilustračná fotografia zo zhromaždenia Ide nám o život na Námestí SNP v Bratislave vo štvrtok 27. októbra 2022. Konalo sa po dvojnásobnej vražde na Zámockej.

„Sme tu preto, aby sme vystavili vysvedčenie Petrovi Fialovi a jeho vláde v konkrétnych veciach,“ povedal jeden z rečníkov Vladimír Štěpán. Spoločne s ďalšími rečníkmi na demonštrácii predložil 20 požiadaviek vláde. Medzi nimi sú požiadavky na zníženie koncovej ceny elektriny na 100 eur za megawatthodinu, odvolanie vedenia Českých energetických závodov (ČEZ) a Energetického regulačného úradu alebo pokračovanie v dodávkach ruskej ropy do ČR. Účastníci protestu chcú tiež koniec tzv. zelenej dohody, prístup alternatívnych médií do verejnoprávnych médií alebo zníženie rozsahu pomoci Ukrajine. Odmietajú tiež účasť Česka v akomkoľvek „vojenskom pakte“.

Zdroj: youtube.com/petr bureš

Ak sa nepodarí uvedené požiadavky presadiť, bude podľa organizátora Jiřího Havla čas na občiansku neposlušnosť. A napríklad generálny štrajk.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO V Prahe sa demonštrovalo! Proti Fialovi. Proti drahote. Aj za národnú hrdosť

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti