eReport.sk
Putá, Írsko
Ilustračé foto: fb/polícia

Mäsiar z Budče si za mrežami za vraždu manželky odsedí vyše 21 rokov! Potvrdil to krajský súd

Krajský súd (KS) v Banskej Bystrici v stredu na verejnom zasadnutí zamietol odvolanie krajského prokurátora. 47-ročnému Štefanovi Katreničovi z Budče, ktorý bol obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu vraždy, potvrdil trest odňatia slobody vo výmere 21 rokov a šesť mesiacov. Trest si odpyká vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok je právoplatný. Pre TASR to konštatovala hovorkyňa KS Nina Uhrovičová.

Podľa obžaloby Katrenič vlani po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke v rodinnom dome v Budči v okrese Zvolen obzvlášť brutálnym spôsobom usmrtil svoju manželku. Od médií dostal prezývku „mäsiar z Budče“. Hrozil mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Kajúcnik si vymýšľa?
  2. Policajti objasnili vraždu podnikateľa
  3. Čaputovej priorita Ukrajina?
  4. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.

Musí odškodniť príbuzných

Okresný súd (OS) v Banskej Bystrici ho odsúdil na 21,5-ročné väzenie 18. januára. Keďže sa k zločinu priznal, rozhodoval len o výške trestu. Uložil mu aj ochranný dohľad po obdobie dvoch rokov, trest prepadnutia vecí. Uložil mu aj náhradu nemajetkovej ujmy poškodeným rodičom a dcére po 32.300 eur a ďalším trom po 10-tisíc eur.

Krajský súd však zrušil napadnutý rozsudok OS vo výroku o náhrade škody vo vzťahu k piatim poškodeným a rozhodujúc sám obžalovanému uložil povinnosť nahradiť rodičom škodu vo výške 10-tisíc a to každému zvlášť. So zvyškom ich nároku na náhradu škody ich odkázal na civilný proces, rovnako ako súrodencov. Vo vzťahu k maloletej zostal rozsudok nedotknutý.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mäsiar z Budče si za mrežami za vraždu manželky odsedí vyše 21 rokov! Potvrdil to krajský súd

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti