Marseille vs, Lille, foto:ig/o.m.

Marseille zdolalo Nantes 2:0 a natiahlo sériu bez prehry v Ligue 1

Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v stredajšom stretnutí 21. kola Ligue 1 na ihrisku Montpellier HSC 3:1 a na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred druhým Marseille.

Mohlo by vás zaujímať

1. Opustila nás ďalšia legenda
  2. Ukrajinská protiofenzíva
  3. Zomrel známy slovenský umelec
  4. Petra Vlhová (vľavo) gratuluje Američanke Mikaele Shiffrinovej k víťazstvu.

PSG

Hostia boli od začiatku aktívnejší, no do vedenia sa v prvom polčase nedostali i keď na to mali obrovskú šancu. Kylian Mbappe zahrával v 10. minúte jedenástku, no ani opakovanú nepremenil a z následnej dorážky prestrelil prázdnu bránku.

Kanonier PSG sa o desať minút neskôr zranil a musel striedať. Po polhodine hry sa zranil aj Sergio Ramos. Chvíľu na to neplatil gól Lionela Messiho pre ofsajd a rovnako dopadol aj zásah Achrafa Hakimiho z 53. minúty.

O dve neskôr však už otvoril skóre Fabian Ruiz. V 72. minúte poistil vedenie hostí Messi. V závere znížil Arnaud Nordin, no na 3:1 upravil v druhej minúte nadstaveného času Warren Zare-Emery.

Marseille

Olympique Marseille zvíťazili na ihrisku FC Nantes 2:0. Hostí posadil na koňa vlastný gól Joaa Victora z 57. minúty, v nadstavenom čase poistil ich triumf Azzedine Ounahi. Marocký reprezentant prišiel do Olympique len pre pár dňami z Angers. Gólový účet na novom pôsobisku si tak otvoril hneď v prvom zápase, do ktorého naskočil ako striedajúci hráč v 74. minúte.

V najvyššej francúzskej súťaži nenašlo Marseille premožiteľa od 22. októbra a posunulo sa na druhé miesto tabuľky o bod pred Racing Lens, ktorý prehral v domácom zápase s Nice 0:1. Na štvrtom mieste je Monaco, ktoré v dramatickom stretnutí vyhralo nad Auxerre 3:2.

Toulouse

Solídnu formu má Toulouse. S Troyes prehrávalo od 12. minúty, no ešte do prestávky dokázalo otočiť skóre a po nej pridalo ďalšie dva góly na konečných 4:1. Šnúru bez prehry natiahli hráči Toulouse na päť zápasov, v rámci nej nazbierali až 13 bodov.

Lorient prehral na pôde Reims 2:4. Triumf domácich režíroval autor hetriku Folarin Balogun, ktorý sa gólovo presadil aj v nedeľu pri senzačnej remíze 1:1 v Paríži proti Saint-Germain.