eReport.sk
Stoltenbergov apel z Bruselu
generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, foto:tasr

Stoltenberg: Štáty NATO dajú Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany


AKTUALIZOVANÉ Členské štáty Severoatlantickej aliancie sa v piatok dohodli, že Ukrajine dodajú viac prostriedkov protivzdušnej obrany. Po online konferencii ministrov obrany krajín NATO s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v rámci zasadnutia Rady NATO – Ukrajina to oznámil generálny tajomník Aliancie Jens Stoltenberg. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Protivzdušné systémy

„NATO zmapovalo existujúce kapacity v Aliancii a identifikovalo systémy, ktoré môžu byť poskytnuté Ukrajine. Očakávam teda, že čoskoro budú oznámené ďalšie dodávky prostriedkov protivzdušnej obrany Ukrajine,“ povedal Stoltenberg s tým, že to zverejnia jednotlivé štáty.

„Popri systémoch Patriot sú tu aj ďalšie zbrane, ktoré môžu spojenci poskytnúť, vrátane (francúzskeho systému) SAMP/T. Mnohí ďalší, ktorí nemajú dostupné systémy (protivzdušnej obrany), prisľúbili finančnú pomoc, aby mohli byť pre Ukrajinu zakúpené,“ citovala Stoltenberga agentúra Reuters.

Zelenskeho apel

Zelenskyj predtým ministrom obrany členských štátov NATO povedal, že Aliancia sa musí rozhodnúť, či je naozaj spojencom Ukrajiny. A ak je, má jej poslať systémy protivzdušnej obrany.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg: Štáty NATO dajú Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: