eReport.sk
Nám sa Matovič vyhrážať nebude
Expremiér a súčasný poslanec NRSR Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: tasr

Majú strany už vybratých kandidátov na prezidenta? Pellegrini: Musí to byť osobnosť!

Majú strany už vybratých kandidátov na prezidenta? Predseda Hlasu Peter Pellegrini nesúhlasí s tým, že ak neprejde septembrový termín volieb, bude úradnícka vláda, pretože môžu každý mesiac prichádzať návrhy na skrátenie volebného obdobia. „Prezidentka môže vymenovať úradnícku vládu a my ju o tri mesiace pošleme do minulosti, lebo vypíšeme voľby na máj alebo na jún bez akýchkoľvek problémov,“ povedal. Tento plán by mu podľa Kollára nevyšiel.

Majú strany už vybratých kandidátov na prezidenta?

Hlas-SD ešte nemá oficiálneho kandidáta na prezidenta. Stranícki kandidáti nemajú podľa Pellegriniho veľké šance. „Bolo by dobré postaviť do prezidentských volieb osobnosti, nie konkrétnych aktívnych politikov,“ povedal.

Sme rodina nepostaví vlastného kandidáta

Kollár zopakoval, že Sme rodina nepostaví vlastného kandidáta. Súhlasí s tým, že vyhrať voľby môže občiansky kandidát. Obaja nevylúčili, že podporia rovnakého kandidáta. Kollár si myslí, že verejní funkcionári na najvyšších postoch v prokuratúre, polícii či na Najvyššom kontrolnom úrade SR by nemali kandidovať na hlavu štátu. Podľa Kollára sa hovorí o návrhu, ktorý by zakázal kandidovať na prezidenta ešte štyri roky po skončení v takejto verejnej funkcii. Pellegrini si myslí, že Maroš Žilinka je dobrým generálnym prokurátorom a ak sa niekomu vo funkcii darí, mal by tam ostať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Najprv musia získať akreditáciu
  2. Chceme tretiu svetovú vojnu?
  3. Heger do Mexika!
  4. Šéf OĽANO Igor Matovič

Pellegriniho prekvapil osobný príchod prezidentky SR Zuzany Čaputovej do volebného štábu zvoleného českého prezidenta Petra Pavla. Vníma to ako niečo navyše a myslí si, že jej partnerom je ešte stále dosluhujúci prezident ČR Miloš Zeman. Kollár to vníma ako vyjadrenie osobnej podpory, prezidentke to nevyčíta.

Zmena

Kollár zároveň avizoval, že ak by sa prijala zmena a mohol by parlamentné voľby vyhlásiť skôr, urobí to tak, aby mal každý právo si ešte včas zmeniť napríklad názov strany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Majú strany už vybratých kandidátov na prezidenta? Pellegrini: Musí to byť osobnosť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti