eReport.sk
Robert Fico, Boris Kollár, foto: tasr

Majú si čo vyčítať? Sukničkár Kollár poslal Ficovi drsný odkaz o Troškovej!

Robert Fico sa po neúspešne zvolanej mimoriadnej schôdzi kvôli odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca obul do predsedu parlamentu Borisa Kollára. Po slovách o dovolenke neostal šéf Sme rodina ticho. S Ficom si vyrovnáva účty na sociálnej sieti.

Predseda Smeru inicioval pred pár dňami mimoriadnu schôdzu, na ktorej chcel spolu s Petrom Pellegrinim odvolávať súčasného ministra vnútra Romana Mikulca. Dôvodom malo byť stiahnutie vyšetrovateľky z tímu Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej, ako aj slová kajúcnika Csabu Dömötöra o krivej výpovedi a ovplyvňovaní, ktorú opozícia dávala do súvislosti s Dušanom Kováčikom.

Nakoniec sa ukázalo, že tlaky na svedka neprichádzali z radov polície. Vysvitlo, že tlak nevyvíjala polícia, ale ďalší kajúcnik, aj keď ďalšie podrobnosti nateraz nie sú známe. Portál TVnoviny ďalej odhalil, že podľa obvinenia inšpekcie sa vec netýka úplatku pre špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ako tvrdí opozícia, pričom má ísť o developerský projekt. Fico tak podľa všetkého nehovoril na tlačovkách správne informácie o prípade Kováčika a ovplyvňovaní svedkov políciou.

Mária Trošková – Foto: tasr

Ako dvaja kohúti

Na pondelkovej schôdzi napriek snahe zhodiť Mikulca sa rovnako ako Pellegrini neukázal. Pritom však poukazoval na neprítomnosť predsedu parlamentu Borisa Kollára a tvrdil, že politik si urobil kšefty s developermi a následne zmizol na dovolenku. Kollár sa rozhodol reagovať: „Keď pán Fico tak vehementne chce odvolávať ministra Mikulca, tak prečo nebol v pondelok v parlamente? On je predkladateľ a nedošiel do parlamentu. Ak by som mal klesnúť na jeho úroveň, budem zvolávať tlačovku a pýtať sa, či už išiel s Troškovou na dovolenku. Veď v nedeľu už dosť nasmradil, tak v pondelok už dovolenkuje. Už kašle na vlastné podanie a nepríde do práce. Ja na jeho úroveň neklesnem,” povedal multiotecko pre pluska.sk.

Foto: tasr, profimedia facebook

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport