eReport.sk
Na Ukrajine prebiehajú boje
Na Ukrajine prebiehajú boje. Foto: tasr/AP

Majú ruskí vojaci nedostatok morálky? Británia: Zle ich platia!


Dôvodom nedostatku morálky medzi ruskými vojakmi bojujúcimi na Ukrajine môže byť aj zlý plat, odhadujú britské tajné služby. Popri vysokom počte obetí a zvyšujúcej sa únave z boja sa totiž ruskí vojaci najviac sťažujú na mzdu, vyplýva z nedeľňajšej správy britského ministerstva vnútra. TASR správu prevzala z agentúry DPA a denníka The Guardian.

Plat ruských vojakov zvyčajne pozostáva zo základnej mzdy, ktorá sa na základe zložitého systému navyšuje o rôzne príplatky a bonusy. S vyplácaním týchto bonusov na Ukrajine sú s najväčšou pravdepodobnosťou značné problémy, uvádza britský rezort vnútra.

Ako dôvod uvádza ministerstvo neefektívnu byrokraciu armády, nejasný právny štatút „špeciálnej vojenskej operácie“ – ako Rusko svoju útočnú vojnu na Ukrajine nazýva – a do určitej miery aj korupciu medzi armádnymi veliteľmi, cituje DPA.

K slabej morálke prispievajú podľa britských tajných služieb aj nedostatky v poskytovaní vhodných uniforiem, zbraní a ďalšieho vybavenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi.
  2. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  3. Šéf OSN je skeptický

Britská vláda pravidelne zverejňuje informácie tajných služieb o priebehu ruskej vojny na Ukrajine už od začiatku invázie 24. februára. Moskva pritom Londýnu vyčíta, že vedie cielenú dezinformačnú kampaň.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Majú ruskí vojaci nedostatok morálky? Británia: Zle ich platia!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: