eReport.sk

“Majstro” Kamenický opäť vytasil svoj štetec: Zvečnil túto hviezdnu herečku! Podobá sa?

Opäť ho pochytila múza! Exminister financií a smerák Ladislav Kamenický je, zdá sa, talent na pohľadanie. Len nedávno sa pochválil svojou vernisážou na Bratislavskom hrade, ktorá skôr ako umeleckú akciu pripomínala stranícku stretávku starých kamarátov a už má na konte ďalšie čerstvé dielo. Na mušku svojho štetca si vzal známu hollywoodsku herečku.

Málokto tušil, že bývalý smerácky financmajster Ladislav Kamenický si vo voľnom čase natiahne plátno, namixuje trochu akrylu a hor sa, do veľkého umenia.

Po Charlize Štúr

Kamenický tentokrát zvečnil, ako sám hovorí jeho obľúbenú americkú herečku s juhoafrickými koreňmi. „Dokončil som portrét mojej obľúbenej herečky Charlize Theron,” podelil sa na sociálnej sieti s fanúšikmi Kamenický. Zároveň prezradil, koho podobizeň najbližšie prenesie na plátno.

Viac článkov o Kamenickom nájdete tu:

„Môj najbližší obraz bude portrét Ľudovíta Štúra. Existujú len dve reálne fotografie Ľudovíta Štúra, ktoré nie sú veľmi kvalitné a preto budem vychádzať z litografie od Františka Kolářa, ktorá je vystavená vo vestibule Národnej rady,” navnadil exminister.

Zdroj: FB/LK

Jeho štetcu neušiel ani Fico

Kamenický len nedávno na Západnej terase Bratislavského hradu prekvapil výstavou svojich diel. Okrem abstraktnejších malieb stavil aj na portrétovanie. Jeho štetcu neušiel napríklad ani Milan Rastislav Šrefánik alebo jeho šéf zo Smeru Robert Fico. Či sa expremiér a predseda sociálnych demokratov Kamenickému podaril, treba nechať asi na individuálnej “recenzii” každého zo zúčastnených.

Podľa fotografií z vernisáže sa kultúrneho zážitku sezóny zúčastnilo viacero známych tvárí. Či už išlo taktiež o smeráka a operného speváka v jednej osobe Dušana Jarjabka, alebo na nepoznanie zarastenú bývalú hlavu štátu Ivana Gašparoviča.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport