eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Exminister financií varoval Sulíka: Roztáčate koleso, ktoré môže zošrotovať aj vás!

Varoval ho? Systém nájomných kajúcnikov a manipulovanie vyšetrovaní, o ktorých hovorí správa SIS, môže spustiť nezvratný proces, ktorý sa vypomstí aj členom súčasnej koalície. Odkázal poslanec Smeru-SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický smerom k šéfovi rezortu hospodárstva z SaS Richardovi Sulíkovi. Ten reagoval, že ide iba o proces očisty a je to v poriadku.

Zásah NAKA voči bývalému podpredsedovi predstavenstva štátnej firmy MH Manažment a bývalému členovi strany Smer Andrejovi Holákovi považuje Ladislav Kamenický za reakciu na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca v parlamente. Šéf silového rezortu uplynulý týždeň v národnej rade vysvetľoval poslancom podozrenia z rodinkárstva a nezvládnutia riadenia vlastného ministerstva.

„Tu sa roztáča jedno koleso, ktoré sa nebude dať zastaviť za chvíľu a to čo ja vyčítam pánu Sulíkovi, že podporuje toto, čo sa tu deje na Slovensku. Roztáčate koleso pán Sulík, ktoré môže zošrotovať aj vás aj ostatných. Takéto koleso sa roztočilo napríklad v 50-tych rokoch,“ šplechol Kamenický do tváre Sulíkovi počas nedeľnej diskusnej relácie TA3 V Politike.

Ladislav Kamenický – Foto: tasr

Nečakaný kompliment

Narážal tým na zásahy kriminalistov z NAKA nielen voči Holákovi, ale aj proti bývalému šéfovi elitných policajtov Branislavovi Zurianov, či exšéfovi SIS Vlamirírovi Pčolinskému. „Sa potrebujú zbaviť ľudí, tak ich zlikvidujú,“ povedal otvorene smerák. „Sú tu informácie na základe správy SIS, ktorá hovorí o manipulácii vyšetrovania, hovorí o rôznych manipuláciách s výpoveďami kajúcnikov,“ dodal Kamenický.

Trochu prekvapivo pritom pochválil ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Vzápätí však dopovedal, že je za pád celej vlády. „Pána Sulíka považujem za príčetnejšiu časť tejto vlády, ale myslím, že táto vláda by mala celá odísť,“ zalichotil Kamenický svojmu politickému sokovi. Ďakujem za pochvalu,“ obratom poďakoval s úsmevom Sulík.

Scelená koalícia?

Líder SaS však obvinenia z manipulovania vyšetrovania odmietol. Dôveru má po stretnutí ministra s poslaneckým klubom strany aj voči Romanovi Mikulcovi. „Na základe tohto stretnutia jednoznačne SaS za Romanom Mikulcom stojí. Pán Kamenický vy hovoríte, že NAKA tu chodí, zatvára, príliš veľa sa vám to zdá byť. No takto vyzerá čistenie v praxi,“ podpichol Sulík smeráka.

Zdôraznil, že odvolávanie ministra vnútra malo na koalíciu úplne iný vplyv ako Smer očakával. „Celé to odvolávanie vrátanie toho hlasovania scelilo koalíciu,“ utrúsil Sulík s tým, že odvolávanie premiéra Eduarda Hegera zcelí vládne strany ešte viac.

Zároveň vyhlásil, že by išlo o vážny prešľap, ak by bola pravda, že rozpočet SIS sa zvýšil o 20 miliónov eur v súvislosti s prijatím Ľudovíta Makóa. „Rozhodne to treba prešetriť,“ skonštatoval vodca liberálnej strany.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister financií varoval Sulíka: Roztáčate koleso, ktoré môže zošrotovať aj vás!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti