tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ladislav Špaček, foto: profimedia

Majster etikety Ladislav Špaček bojuje s rakovinou! Ako sa so zdrvujúcou informáciou vyrovnal?

Bývalý hovorca Václava Havla a majster vyberaných spôsobov Ladislav Špaček bojuje so zákernou chorobou.

Po boku bývalého prezidenta prežil takmer jedenásť rokov. Za tie roky sa zúčastnil mnohých významných spoločenských udalostí. Navštívil päťdesiat krajín sveta, stretol sa s viac ako stovkou prezidentov a so všetkými hlavami kráľovských rodov, s Dalajlámom i pápežom.

Nerobí z toho vedu

Pred časom Špačkovi diagnostikovali rakovinu. Avšak, nerúca sa z toho: „Keď vám to oznámia, je to zlé,“ opísal Špaček pocity, keď mu lekári oznámili diagnózu. „Pokiaľ má človek šťastie na lekárov a je to v takom stave, že sa s tým dá niečo urobiť, je to v poriadku,“ prehovoril odborník pre pravidlá spoločenského správania. Postavil sa k tomu s chladnou hlavou: „Vôbec som z toho nemal žiadne depresie a ani som nepremýšľal nad koncom života. Dnes už sú také možnosti, že vás zachránia takmer zo všetkého, takže som z toho nerobil žiadnu vedu,“ prezradil Špaček.

Udržuje pozitívny prístup, nestráca elán a je disciplinovaný: „Je pravda, že nestrácam čas sledovaním televízie, ale radšej ho trávim produktívne. A keď začnem čítať nejakú knižku, väčšinou si tak na desiatej strane poviem, že sa budem venovať písaniu tej vlastnej,“ opísal autor už tridsiatich publikácii pre český Blesk.

Foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Majster etikety Ladislav Špaček bojuje s rakovinou! Ako sa so zdrvujúcou informáciou vyrovnal?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku