eReport.sk
Milan Majerský, foto: tasr

KDH si búcha po čele! TOTO rozhodnutie vlády je neprijateľné

Nariadiť lekárom núdzový stav príkazom bez zmien a aspoň nejakých motivujúcich výhod pre zdravotníkov je zo strany vlády neprijateľné. Uviedlo mimoparlamentné KDH vo svojej reakcii na ďalšie predĺženie núdzového stavu a s ním súvisiacu novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. Reakciu TASR zaslala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

„Zdravotníctvo je sektor v permanentnom núdzovom stave a namiesto toho, aby vláda prijala opatrenia, ktoré ich budú aspoň trochu motivovať, chce na nich naďalej tlačiť mobilizáciou,” reaguje na situáciu tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková. Upozorňuje, že situácia sa týka nielen štátnych nemocníc, ale aj neštátnych poskytovateľov. Zdravotníci nemôžu podať výpoveď a pracujú na iných oddeleniach, než na aké boli prijatí.

Podľa Kolejákovej hrozí, že v nemocniciach nebude mať kto ošetrovať pacientov, pretože lekári pre takéto postoje vlády odídu do zahraničia. V tejto súvislosti navrhuje inšpirovať sa okolitými štátmi. „Napríklad Česká republika ohodnocuje zdravotníkov na základe vzdelania či dĺžky ich praxe. V období pandémie štát, navyše, stanovil odmenu 75 000 českých korún zdravotníckym a 30 000 až 50 000 českých korún nezdravotníckemu personálu. Ide o jasný a transparentný spôsob, pri ktorom každý vie, koľko dostane,“ spresnila s tým, že na Slovensku sa zatiaľ stretávame s nevhodnou komunikáciou príkazov a nariadení.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport