eReport.sk
Foto: tasr

Nový prekvapivý prieskum: Ktorá strana si polepšila a ktorá padá?!

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v júli, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 20,8 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS s podporou 13,8 percenta. Tretia by bola strana Smer-SD s 10,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na vzorke 1000 respondentov.

Oproti júnovému prieskumu si hlasisti mierne pohoršili. Pred mesiacom si v prieskume uchmatli 21 percent. Naopak Smer si nepatrne polepšil. Kým v júni by mu dalo hlas 10,6 percenta, o mesiac je to 10,9 percent. Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s 8,8 percenta, Progresívne Slovensko s 8,4 percenta a Sme rodina so ziskom 7,8 percenta hlasov. Hranicu päť percent by prekročilo aj KDH so 6,2 percenta.

Júlový prieskum agentúry AKO – Foto: ako.sk

Kotlebovci a Remišovej partia mimo hry

Do Národnej rady SR by sa nedostala Aliancia (4,3 percenta), Republika (3,8 percenta) ani ĽSNS (3,5 percenta). Pred jej bránami by zostala aj SNS so ziskom 3,4 percenta a strana Za ľudí s 3,1 percenta. Dobrá voľba a Spolu by podľa prieskumu získali zhodne po 1,9 percenta.

Hlas-SD by podľa týchto výsledkov získal 41 postov v parlamente, SaS 27 a Smer-SD 21 poslancov. OĽANO a Progresívne Slovensko by mali po 17 kresiel, Sme rodina by získalo 15 mandátov a KDH 12.
      
Prieskum sa konal od 6. do 12. júla formou telefonického dopytovania. Prieskum nemal objednávateľa, realizoval sa na náklady agentúry AKO v rámci multitematického zberu dát.

Zdroj: tasr, r


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nový prekvapivý prieskum: Ktorá strana si polepšila a ktorá padá?!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti