eReport.sk
Jiří Kajínek, foto: insatgarm

Štyri roky po udelení milosti: Takto vyzerá deň Jiřího Kajínka!

V roku 1998 bol Jiří Kajínek odsúdený za dvojnásobnú nájomnú vraždu a jeden pokus o vraždu na doživotný trest odňatia slobody. Z väzenia sa mu podarilo niekoľkokrát utiecť. Trikrát žiadal o obnovu procesu. Ani raz mu nebolo vyhovené.

Jeho prípad sa stal populárny, keď bol sfilmovaný. Po premiére filmu Kajínek začala prebiehať verejná diskusia, či bol odsúdený právom. Spoločnosť rozdelil na dva tábory. Tí, ktorí vyznávali jeho nevinu a tí, ktorí v ňom naďalej videli vraha. V máji roku 2017 mu prezident republiky Miloš Zeman udelil milosť. Jiří Kajínek (60) bol prepustený na slobodu. Počas siedmich rokov nesmie spáchať trestný čin, aby bola milosť právoplatná. Na slobode je už štyri roky a podľa posledného šetrenia Krajského súdu v Plzni, žije bývalý väzeň usporiadane: „Od začiatku minuloročného januára až doteraz nebol pán Kajínek odsúdený pre žiadny trestný čin, ani postihnutý pre priestupok. Nie je proti nemu vedené trestné ani priestupkové konanie. Neboli zistené ani iné skutočnosti, ktoré by zakladali podozrenie, že neplní podmienky milosti,“ oznámila médiám hovorkyňa krajského súdu Jana Durná.

Zatiaľ iba pokuty

Súd Kajínkovo správanie preveruje každého pol roka. Zatiaľ má na konte iba dve pokuty za prekročenie rýchlosti. Tie ale nemajú žiadny vplyv na milosť. Prvý auto-moto incident mal niekoľko mesiacov po prepustení. Nedal prednosť inému vozidlu: „Nedával som pozor, takže do mňa z boku narazila Fábia. Naštastie sa nikomu nič nestalo, sú to len plechy. Ponáhľal som sa a myslel som si, že pri zjazde z diaľnice som ešte na hlavnej ceste. Po nehode som podstúpil test na alkohol a bol negatívny. Dostal som na mieste pokutu a štyri trestné body do karty vodiča,” povedal vtedy na mieste nehody Kajínek.


Dnes sa začal venovať digitálnym vychytávkam a teší sa na to, že sa dostane k moru, aby sa mohol poriadne okúpať: „Užívam si život na slobode. Vlastne môžem povedať, že moje dni sa podobajú jeden druhému ako vajce vajcu. To je samozrejme iba obrazne povedané. Mám veľmi pestrý život, ale vzhľadom k súčasnej covidovej situácii cestujem menej ako inokedy. Pravdou zároveň je, že si myslím, že som stihol navštíviť celkom dosť rôznych krajín a moje túžby v tomto smere sa scvrkli na chuť sa ísť okúpať do teplého mora. A je mi celkom jedno, či to bude v Taliansku alebo na Maledivách. Ako väčšina ľudí sme viac doma. Venujeme sa úpravám bytov, veľa času venujeme našej labradorke Šaune, čo je obrovská radosť pre všetkých zúčastnených. Venujem sa Instagramu, videám na YouTube, natáčaniu, písaniu knihy, stále pracujem na obnove konania a sledujem všetko dianie,“ povedal pre český portál extra.cz.

Foto: instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štyri roky po udelení milosti: Takto vyzerá deň Jiřího Kajínka!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti