eReport.sk
Na kombosnímke zľava Viktor Orbán a Karl Pachner.
Na kombosnímke zľava Viktor Orbán a Karl Pachner. Foto: tasr/fb

ŠKANDÁL Šéf z ORF želal Orbánovi smrť! Budapešť si zavolala rakúskeho veľvyslanca na koberček


Maďarské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslanca Rakúska v Budapešti v súvislosti so škandalóznym vyjadrením jedného z riaditeľov rakúskej verejnoprávnej stanice ORF Karla Pachnera, ktorý sa v statuse na Facebooku pohral s myšlienkou smrti premiéra Viktora Orbána. Informuje o tom v piatok spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI.

Podľa spravodajského servera Index.hu zverejnil Pachner v stredu večer na sociálnej sieti sarkastickú poznámku v súvislosti s Orbánovými obštrukciami okolo šiesteho sankčného balíka Európskej únie v otázkach ropného embarga a aj zaradenia patriarchu Kirilla na sankčný zoznam.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Viktor Orbán.
  2. My nie sme vo vojne!
  3. Progresívna politika vedie k vojnám
  4. Súd EÚ rozhodol

V statuse sa okrem iného Pachner pohral s myšlienkou, že by bolo „spravodlivé“, keby maďarský premiér – ktorý má nadváhu a ľahko sa dokáže rozčúliť – dostal infarkt a odstúpil z funkcie. Dodal, že Európa i svet by boli „šťastnejšími“ a „pokojnejšími“ bez Viktora Orbána, tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a ruského prezidenta Vladimira Putina.

Po vymazaní statusu sa Pachner kajal

Riaditeľ, ktorý je zodpovedný za on-line obsah stanice ORF, neskôr svoj status z Facebooku zmazal a vo štvrtok popoludní zverejnil ďalší, v ktorom uviedol, že nepremyslene zareagoval na maďarské veto v súvislosti s patriarchom moskovským a celej Rusi Kirillom a ospravedlnil sa. „Neprajem si, samozrejme, Orbánovu smrť, a to ani napriek tomu, že si to niekoľko užívateľov Facebooku vyčítalo z môjho sarkastického textu,“ uviedol Pachner.

Zdroj: fb/karl.pachner

Maďarský rezort diplomacie predvolal na piatok ráno rakúskeho veľvyslanca pre „hrubý a hlboko šokujúci prejav“ predstaviteľa rakúskych štátnych médií, cituje MTI z vyhlásenia ministerstva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠKANDÁL Šéf z ORF želal Orbánovi smrť! Budapešť si zavolala rakúskeho veľvyslanca na koberček

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: