tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: tasr

Maďarská opozícia pripomína voličom peniaze z EÚ. Orbán vyzýva, aby ľudia počúvali svoje srdce

Do parlamentných volieb v Maďarsku zostávajú necelé dva týždne a politickí lídri stupňujú svoju predvolebnú kampaň. Kým premiér a predseda vládneho Fideszu Viktor Orbán vyzýva Maďarov, aby volili „srdcom“, premiérsky kandidát opozičného zoskupenia Péter Márki-Zay apeluje na občanov, aby namiesto Východu volili Západ. Informuje o tom v pondelok spravodajca TASR.

Orbán na Facebooku zverejnil krátky status: „Počúvaj svoje srdce, 3. apríla zvoľ Fidesz!“ Spravodajský server Index.hu v tejto súvislosti pripomenul, že tento slogan použil Orbán aj v kampani v prvých parlamentných voľbách po zmene režimu pred 32 rokmi.

Fotografia, ktorú ku svojmu krátkemu statusu pripojil v rámci predvolebnej kampane maďarský premiér. – Foto: fb/orbanviktor

Márki-Zay takisto na Facebooku zverejnil video, v ktorom Maďarov vyzval, aby namiesto Východu volili Západ, aby „hasením požiaru nepoverili podpaľača“ a aby svojimi hlasmi pre opozíciu zabezpečili, že sa fondy Európskej únie skutočne dostanú k občanom Maďarska. „Únijné fondy prídu iba v prípade, ak Orbán odíde,“ zdôraznil opozičný líder, ktorý vo videozázname podotkol, že Maďarsko musí prijať prísne protikorupčné pravidlá.

Orbánovi už Únia nedá peniaze, iba nová vláda dokáže pre občanov Maďarska zabezpečiť podporu, ktorá im náleží – napísal na sociálnej sieti Péter Márki-Zay. – Foto: fb/markizaypeter

Podľa výsledkov prieskumu inštitútu Nézőpont zverejnených v pondelok spravodajským serverom Telex.hu v kategórii voličov, ktorí sa iste zúčastnia na voľbách, by Fidesz volilo 49 percent a opozičné zoskupenie V jednote za Maďarsko 41 percent respondentov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďarský premiér Viktor Orbán
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Margitin most v Budapešti z vtáčej perspektívy počas Pochodu za mier 15. marca 2022.
  4. zavedenie sankcií voči Maďarsku

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarská opozícia pripomína voličom peniaze z EÚ. Orbán vyzýva, aby ľudia počúvali svoje srdce

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku