eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Orbán o pomoci od NATO: Kto tvrdí, že ochráni Maďarsko, sa mýli

Kto tvrdí, že NATO ochráni Maďarsko, sa podľa maďarského premiéra Viktora Orbána mýli. Severoatlantická aliancia sa na takýto krok podujme totiž iba v prípade, ak sa aj Maďarsko bude samo brániť, cituje spravodajca TASR z Orbánovho vyjadrenia v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió.

Maďarský premiér takto podľa internetového vydania denníka Népszava zrejme reagoval na nedávne vyjadrenia kandidáta opozičného zoskupenia V jednote za Maďarsko (Egységben Magyarországért) na post predsedu vlády v aprílových parlamentných voľbách Pétera Márkiho-Zaya, ktorý tvrdil, že iba NATO dokáže ochrániť Maďarsko.

„Nikto nebude riskovať svoje životy za to, aby bránil iných. NATO nás ochráni, ak aj my budeme pripravení brániť sa. Ak sa nepripravíme v čase takéhoto konfliktu, tak to nepôjde ani neskôr. My sme začali včas,“ podčiarkol Orbán. Premiér vlani na septembrovom vojenskom cvičení maďarských ozbrojených síl na strelnici v Hajmáskéri povedal: „Silná armáda, silná krajina!“  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán o pomoci od NATO: Kto tvrdí, že ochráni Maďarsko, sa mýli

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti