eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: tasr

Orbán s Vučičom sa zhodli: Maďarsko i Srbsko chcú mier!

Maďarsko i Srbsko chcú mier. Ich záujmom je zostať mimo vojny, pretože vo vojne nie je možný ekonomický rozvoj. Zhodli sa na tom v sobotu v Belehrade predseda maďarskej vlády Viktor Orbán s prezidentom Srbska Aleksandarom Vučičom, informuje spravodajca TASR s odvolaním sa na správu agentúry MTI.

Zhodli sa

Témami rozhovoru Orbána s Vučičom, na ktorých sa zúčastnil aj šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó, boli rusko-ukrajinský konflikt, bezpečnostná situácia v Európe, eurointegračná perspektíva západného Balkánu a aktuálne otázky srbsko-maďarskej hospodárskej spolupráce, uviedol hovorca maďarského premiéra Bertalan Havasi.

Slávnostne otvoria nový usek

Predstavitelia oboch štátov v sobotu slávnostne odovzdajú obnovený úsek železničnej trate z Belehradu do Noveho Sadu, ktorý je súčasťou trate z Belehradu do Budapešti. Srbsko začalo v novembri 2017 rozsiahlu modernizáciu železničného spojenia medzi Belehradom a Budapešťou. Ide o prvý spoločný projekt Srbska, Maďarska a Číny.

Bude vás zaujímať:

  1. Jaromír Jágr
  2. Zuzana Čaputová.
  3. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla
  4. hranice ukrajina
  5. Zelenskyj
  6. Srbský prezident a prezidentský kandidát Aleksandar Vučič pije šampanské po deklarovaní víťazstva v nedeľňajších voľbách hlavy štátu v Belehrade 3. apríla 2022.
  7. Srbský prezident Aleksandar Vučič

Zdroj: Tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán s Vučičom sa zhodli: Maďarsko i Srbsko chcú mier!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti