tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Alexander Lukašenko., foto: shutterstock

Lukašenko šokuje, ukazuje na Kyjev: Provokujú nás, pokúsili sa zasiahnuť naše vojenské ciele!

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v sobotu uviedol, že jeho armáda zostrelila rakety vypálené na jeho územie z Ukrajiny, a to uprostred rastúcich špekulácií o zapojení sa Minska do konfliktu medzi Kyjevom a Ruskom. TASR správu prevzala od tlačovej agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin.
  2. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko.
  3. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  4. Ruiny budovy po výbuchoch v Belgorode.
  5. Ivan Fedorov.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

„Provokujú nás,“ citovala Lukašenka štátna tlačová agentúra Belta. „Musím vám povedať, že zhruba pred tromi dňami sa pokúsili z Ukrajiny zasiahnuť vojenské ciele v Bielorusku,“ povedal.

Ako som pred viac ako rokom povedal, nemáme v úmysle bojovať na Ukrajine.

Alexander Lukašenko.

„Vďaka Bohu, naše protivzdušné systémy Pancir zachytili všetky rakety vypálené ukrajinskými silami,“ dodal bieloruský prezident. Ukrajina minulý týždeň uviedla, že rakety vypálené z Bieloruska zasiahli pohraničnú oblasť na jej území.

Lukašenko v sobotu poprel, že by jeho krajina chcela zasiahnuť do rusko-ukrajinského konfliktu. „Ako som pred viac ako rokom povedal, nemáme v úmysle bojovať na Ukrajine,“ povedal.

Bielorusko ako dlhodobý spojenec Kremľa od 24. februára podporuje ruskú vojenskú operáciu na Ukrajine s tým, že pôsobí ako záložná základňa pre moskovské sily. Ruské jednotky prekročili bieloruskú hranicu na Ukrajinu, keď sa pokúšali dobyť Kyjev, ale neuspeli, konštatuje AFP.

Bielorusko je vytrvalým spojencom Ruska

Lukašenko je vojensky a hospodársky veľmi závislý od Ruska a spolieha sa na podporu svojho suseda so zámerom stabilizovať svoju pozíciu. Stalo sa tak aj v roku 2020, keď po sporných prezidentských voľbách vypukli rozsiahle protesty.

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň oznámil, že Moskva „v najbližších mesiacoch“ dodá Bielorusku rakety typu Iskander-M schopné niesť jadrové zbrane.

Bielorusko je vytrvalým spojencom Ruska, pričom mu uľahčilo i začiatok februárovej invázie na Ukrajinu, keďže niektoré ruské jednotky vpadli na ukrajinské územie práve z Bieloruska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko šokuje, ukazuje na Kyjev: Provokujú nás, pokúsili sa zasiahnuť naše vojenské ciele!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku