eReport.sk
Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Ruský minister obrany Sergej Šojgu. Foto: tasr/ap

Rusi ohlásili, že Luhansko je v ich rukách! Minister Šojgu: Obsadili sme Lysyčansk a celú Luhanskú oblasť!

AKTUALIZOVANÉ – Lysyčansk bol posledným mestom v Luhanskej oblasti, ktoré  bránili ukrajinské jednotky. Ruské sily minulý víkend dobyli susedný  Severodoneck, ktorý od Lysyčanska oddeľuje iba rieka Severný Donec.

Ruské sily obsadili mesto Lysyčansk a celú Luhanskú oblasť na východe Ukrajiny, oznámil v nedeľu ruský minister obrany Sergej Šojgu. TASR správu prevzala od agentúry AP a AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin.
  2. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Olexij Arestovyč
  4. Ruiny budovy po výbuchoch v Belgorode.
  5. Na snímke zľava nemecký kancelár Olaf Scholz a novinárka Tina Hasselová počas letného rozhovoru pre nemeckú verejnoprávnu televíziu ARD v Berlíne 3. júla 2022.
  6. Ivan Fedorov.

„Sergej Šojgu informoval vrchného veliteľa ozbrojených síl Ruskej federácie Vladimira Putina o oslobodení Luhanskej ľudovej republiky,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Rezort obrany vo vyhlásení dodáva, že ruským silám sa podarilo získať kontrolu nad mestom Lysyčansk i nad niekoľkými priľahlými obcami. „Celková plocha oslobodeného územia dosahuje 182 štvorcových kilometrov,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Kyjev popiera vyhlásenie ruského ministra

Mesto Lysyčansk na východe Ukrajiny nie je pod „úplnou kontrolou“ ruských síl. Hovorca ukrajinského ministerstva obrany Jurij Sak tak reagoval na tvrdenie Moskvy, že mesto obsadili ruskí vojaci. TASR správu prevzala od britskej stanice BBC.

Sak však zároveň pripustil, že situácia v meste bola „už dlhší čas veľmi napätá“ a ruské pozemné sily útočili „nepretržite“. „Pre Ukrajincov je hodnota ľudského života najvyššou prioritou, takže niekedy môžeme ustúpiť z určitých oblastí, aby sme ich v budúcnosti mohli znovu získať,“ dodal.

To, že Lysyčansk padne pripustil aj poradca Zelenského

Agentúra AP však upozorňuje, že Ukrajina zatiaľ k situácii v Luhanskej oblasti neposkytla najnovšie informácie. Lysyčansk bol posledným mestom v Luhanskej oblasti, ktoré  bránili ukrajinské jednotky. Ruské sily minulý víkend dobyli susedný  Severodoneck, ktorý od Lysyčanska oddeľuje iba rieka Severný Donec.

Poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč v noci na nedeľu pripustil, že mesto Lysyčansk by mohlo padnúť do rúk Rusov. Podľa Arestovyča totiž ruské jednotky prekročili rieku Severný Donec a blížili sa k mestu zo severnej strany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi ohlásili, že Luhansko je v ich rukách! Minister Šojgu: Obsadili sme Lysyčansk a celú Luhanskú oblasť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti