eReport.sk
Ivan Fedorov.
Ivan Fedorov. Zdroj: t.me/ivan_fedorov_melitopol

Starosta ukrajinského Melitopolu: Vyradili sme z prevádzky ruskú vojenskú základňu!

Ukrajinské ozbrojené sily podnikli v nedeľu viac ako 30 útokov na ruskú vojenskú základňu v Rusmi v okupovanom meste Melitopol na juhu Ukrajiny. Povedal to starosta Ivan Fedorov. Útoky potvrdila aj ruská strana. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

„O 03.00 h a 05.00 h miestneho času došlo k viac ako 30 útokom výlučne na vojenskú základňu,“ uviedol Fedorov, ktorý sa momentálne nachádza na území kontrolovanom Ukrajinou. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Telegram dodal, že základňa bola „vyradená z prevádzky“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinka prechádza pri nápise Centrum pomoci SOS Ukrajina 2022 v košickom Starom Meste, archívna snímka.
  2. Vladimir Putin.
  3. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  4. Ruiny budovy po výbuchoch v Belgorode.
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Fedorov tiež uviedol, že ruský obrnený vlak prevážajúci muníciu sa pri sobotňajšom útoku ukrajinských síl vykoľajil pri Melitopole.

Ruská tlačová agentúra RIA Novosti informovala, že Ukrajinci v Melitopole zasiahli oblasť Aviamistečko, kde sa nachádza miestne letisko, ale nešpecifikovala, aký objekt bol zasiahnutý.

RIA citovala šéfa správy Ruskom dobytých území v Záporožskej oblasti Vladimira Rogova, podľa ktorého Melitopol zasiahlo približne 16 až 18 ukrajinských rakiet v rámci dvoch útokov, ku ktorým došlo o 03:00 a 04:45 moskovského času (02:00 h a 03:45 SELČ). Agentúra Reuters upozorňuje, že sa jej uvedené informácie nepodarilo nezávisle overiť.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Starosta ukrajinského Melitopolu: Vyradili sme z prevádzky ruskú vojenskú základňu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti