eReport.sk
FOTO TASR/AP

Kyjev: Ľudia si uctili Brita zabitého pri evakuácii civilistov z východu Ukrajiny

Ľudia si uctili Brita. Smútiaci ľudia sa zišli v nedeľu v kostole v Kyjeve, aby si uctili Andrewa Bagshawa, jedného z dvoch britských dobrovoľníkov, ktorí zahynuli, keď pomáhali evakuovať civilistov pred krutými bojmi v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Ľudia si uctili Brita

Bagshaw (47) a Chris Parry (28) boli nahlásení ako nezvestní začiatkom januára po tom, čo sa vydali do mesta Soledar, ktoré v posledných týždňoch zažívalo ťažké boje medzi ukrajinskými a ruskými silami. 

Britský dobrovoľník

Ich rodiny potvrdili ich smrť tento týždeň. Bagshawovi príbuzní zároveň uviedli, že dvojica mužov „sa pokúšala zachrániť staršiu ženu z mesta Soledar… a vtedy ich auto zasiahol delostrelecký náboj“.

Evakuácia civilistov z východu Ukrajiny

Obavy o osud Britov zosilneli po tom, čo šéf ruskej súkromnej armády nazývanej Vagnerova skupina, ktorá pomáhala Rusku dobyť Soledar od ukrajinských síl, 11. januára vyhlásil, že sa tam našlo telo jedného z nezvestných mužov.  Bagshawova rodina vo vyhlásení uviedla, že o tom, čo sa stalo, sa toho vie málo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko prišlo so závažným obvinením
  2. Zbláznil sa Putin?
  3. Na Ukrajine prebiehajú boje
  4. Generál sa nezaprie?

Kolegovia dobrovoľníci, ktorí tiež pri záchrane civilistov riskovali životy, zorganizovali na pamiatku Bagshawa obrad v kostole v komplexe kyjevského Chrámu svätej Sofie. Prečítali odkaz od Bagshawovej rodiny vrátane jeho rodičov, ktorí napísali, že „sú synovým odchodom zdrvení“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kyjev: Ľudia si uctili Brita zabitého pri evakuácii civilistov z východu Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti