eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Foto: tasr

Káčer posiela názorových oponentov pred súd a k psychiatrovi: Podpora Ukrajiny uchováva suverenitu!

Ľudí posiela na psychiatriu. Minister zahraničných vecí Rastislav Káčer (nom. OĽANO) je známy svojimi proukrajinskými a proamerickými výrokmi. Svoje si však v poslednej dobe začal presadzovať tak priamo, že ľudí s iným názorom chce vylučovať zo spoločnosti a politiky. Tvrdí dokonca, že podpora Ruska by mala byť vo vojnovej situácii trestným činom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. A chce vám ľud platiť ochranku pán Naď?
  2. Putin kritizuje politiku Kyjeva
  3. Stoltenberg velebí Zelenského
  4. Kto za to môže?

„Rusko vedie božiu vojnu. Lebo Boh je na ich strane. Toto a mnoho iného počúvame pravidelne. A takto to vyzerá. Kto robí advokáta Rusom a ich šialenstvu, nemá žiadne miesto v slušnej spoločnosti, nieto politike. Schvaľovanie ruskej vojny by mal byť trestný čin. Podpora Ukrajiny nie je proukrajinská politika. Je to proslovenská politika. Je to jediná cesta ako si uchovať vlastnú suverenitu a slobodu,“ píše na sociálnej sieti Káčer.

Patrí agresivita do politiky?

Veľkou spoločenskou výzvou najbližších rokov by malo byť s určitosťou upokojenie diskusie a nachádzanie cesty k vzájomnému rešpektu a porozumeniu. Práve politici ako Káčer sa pri tom snažia postaviť aj do pozície akýchsi normalizátorov spoločenských konfliktov. Konfrontovať názorových oponentov s trestným zákonom však pravdepodobne nebude tou hladkou cestou ku komplikovanému cieľu.

„Ruskí kolaboranti a apologéti nepatria do slovenskej politiky. A áno, problém nie sú LGBTI a ani zvrhlosti z Bruselu. Problém sú ruskí fašisti a pomätenosť v našich hlavách a to, že nedokážeme rozlíšiť esenciálne zlo,“ pokračuje Káčer v príbehu o „dobre“ a „zle“ v slovenskej spoločnosti.

„Za slušné Slovensko 2?“

Zaujímavosťou je, že Káčer by názorových oponentov nechcel vidieť len mimo spoločnosť, politiku, či na súde, no dokonca aj v psychiatrických liečebniach. Je v podstate jedno, aký má človek vzťah k náboženstvu a k Bohu.

Káčer, ktorý sa postavil do úlohy slušného, možno pri svojom príspevku pozabudol, čo je to vlastne slušnosť. Môže však pre tento moment slúžiť ako príklad toho, ako sa slušná verejná diskusia s názorovými oponentmi nevedie.

Ľudí posiela na psychiatriu

S jeho výrokmi sa pri tom stotožňujú aj iní politici, napríklad bratislavský župan Juraj Droba, ktorý Káčerov kontroverzný príspevok zazdieľal na sociálnej sieti.

„Každý kto chce napísať „som proti ruskej agresii ale,..“ nech si ušetrí čas a ide rovno do…. niekam inde. Boh nepotrebuje žiadneho človeka na vedenie jeho vojny. Boh vojny nevedie. A každý kto si myslí, že koná v jeho mene, nech vyhľadá odbornú starostlivosť. Možno sa to dá liečiť,“ uzavrel Káčer.

Zdroj: FB R. Káčer


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer posiela názorových oponentov pred súd a k psychiatrovi: Podpora Ukrajiny uchováva suverenitu!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php