eReport.sk
Litovský minister zahraničných veci Gabrielius Landsbergis je za odstránenie ruského prezidenta Vladimira Putina od moci. Zdroj europarlament.eu

Litovský minister Landsbergis: Odstránenie Putina od moci je jediná cesta, ako ochrániť Západ

Situácia v súvislosti s vojnou na Ukrajine je stále viac ako nejasná a nenahrali jej ani oslavy Dňa ukončenia II. svetovej vojny. Naopak, lídri niektorých štátov EÚ tlačia na odstránenie ruského prezidenta Vladimira Putina od moci.

Jedným z tých, ktorí prišli s požiadavkou odstránenia šéfa Kremľa od moci je litovský minister zahraničných vecí. Ako uvádza TASR, Gabrielius Landsbergis si myslí, že odstránenie ruského prezidenta Vladimira Putina od moci je jediný spôsob, ako ochrániť Západ a jeho spojencov pred budúcimi hrozbami zo strany Moskvy. Šéf litovskej diplomacie to uviedol v rozhovore pre agentúru AP, ktorá o tom informovala v noci na utorok.

Namiesto súčasného Putina môže povstať „iný Putin“

Landsbergis sa v rozhovore vrátil aj k Putinovmu prejavu, ktorý predniesol v pondelok, v Deň víťazstva v druhej svetovej vojne, na Červenom námestí v centre Moskvy. Hodnotil ho ako „neveľmi nadšený“ a poukázal aj na zachmúrené tváre prítomných generálov a ďalšie znaky, ktoré možno považovať za dôsledky zlyhania tzv. špeciálnej operácie na Ukrajine. Napriek tomu si Landsbergis myslí, že takto frustrovaný Putin môže byť ešte nebezpečnejší, a že jediným spôsobom, ako eliminovať jeho hrozbu, je odstrániť od moci Putina i súčasný režim v Rusku. Landsbergis tiež vysvetlil, že kým bude pri moci v Rusku režim, ktorý má v úmysle viesť vojny mimo ruského územia, štáty v jeho okolí budú v nebezpečenstve.

Takto frustrovaný Putin môže byť ešte nebezpečnejší, a že jediným spôsobom, ako eliminovať jeho hrozbu, je odstrániť od moci Putina i súčasný režim v Rusku. 

Gabrielius Landsbergis, litovský minister zahraničných vecí

Keďže namiesto súčasného Putina môže povstať „iný Putin“, treba, aby došlo k zmene celého režimu, tvrdil litovský minister. Litva je jedným z troch pobaltských štátov, ktoré sa spomedzi spojencov NATO zrejme najviac obávajú možného zámeru Ruska dostať ich znova pod vládu Moskvy. Podľa Landsbergisa sa Litva teší podpore, ktorú jej a ďalším krajinám na východnom krídle aliancie poskytli spojenci z NATO.

Related Posts

  1. Tvrdé kroky Poľska. Varšava zakáže osobným autám registrovaným v Rusku vstupovať na poľské územie.
  2. Na snímke Jozefína Gregorová obstriháva nášivky hviezd na zástave Európskej únie
  3. Načo sú im americké stíhačky?
  4. Prezident Volodymyr Zelenskyj.

Povedal však, že Litva spolu s ďalšími pobaltskými krajinami – Estónskom a Lotyšskom – budú na stretnutí lídrov aliancie, ktoré sa uskutoční koncom júna v Madride, naliehať na alianciu NATO, aby posilnila vzdušnú a námornú obranu, ako aj trvalé rozmiestnenie jednotiek aliancie na území pobaltských krajín.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Litovský minister Landsbergis: Odstránenie Putina od moci je jediná cesta, ako ochrániť Západ

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php