eReport.sk
Prezident Volodymyr Zelenskyj.
Prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj vyrukoval s hrozivou prognózou: Ak už my nebudeme, na rade budú Lotyšsko, Litva, Estónsko!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vyzval Západ, aby zvýšil vojenskú pomoc Ukrajine. Dodal, že inak bude Rusko postupovať do zvyšku Európy. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

„Ak nemáte právomoc zatvoriť oblohu, tak mi dajte lietadlá!“ povedal Zelenskyj na tlačovej konferencii. „Ak už my nebudeme, Bože chráň, na rade budú Lotyšsko, Litva, Estónsko,“ varoval a dodal: „Verte mi.“

Zelenskyj vyzval na priame rozhovory s ruským lídrom Vladimirom Putinom a povedal, že „je to jediný spôsob, ako zastaviť túto vojnu“.

„My neútočíme na Rusko a nemáme v pláne naň útočiť. Čo od nás chcete? Nechajte našu krajinu na pokoji,“ adresoval svoje slová Putinovi Zelenskyj. „Sadnite si so mnou. Ale nie 30 metrov odo mňa ako s (francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom),“ uviedol ukrajinský líder a narážal tým na Putinove stretnutia so svetovými lídrami za dnes už slávnym, nesmierne dlhým stolom.

Zelenskyj – ktorý sa ešte pred niekoľkými týždňami pokúšal upokojiť Ukrajincov po tvrdeniach Spojených štátov, že Rusko plánuje napadnúť ich krajinu – vyhlásil: „Nikto v modernom svete si nemyslel, že človek sa môže správať ako beštia.“

Putin spustil inváziu na Ukrajinu minulý týždeň. Rusko tvrdí, že pri útokoch necieli na civilné oblasti, napriek rozsiahlym dôkazom o opaku. Ukrajina v stredu oznámila, že ruské lietadlá zasiahli v severnom meste Černihiv školu a zabili deväť ľudí. Vláda v Kyjeve tiež informovala, že od začiatku Putinovej invázie bolo zabitých vyše 350 civilistov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žena s nechtami namaľovanými v národných farbách Ukrajiny
  2. Jaroslav Naď
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  4. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)
  5. Na ilustračnej snímke opustený kufor a vozík zostali pri ceste po ukrajinských utečencoch.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  9. Sergej Naryškin v roku 2015.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj vyrukoval s hrozivou prognózou: Ak už my nebudeme, na rade budú Lotyšsko, Litva, Estónsko!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti